1 stanowisko adiunkt

  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • inżynieria lądowa, geodezja i transport

Opis stanowiska

OPIS: Kandydat (-tka) ubiegający (-a) się o ww. stanowisko musi spełniać wymogi określone
w art. 113 ustawy z dn. 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. 2018, poz. 1668. z póź. zmianami), w Statucie Uczelni (Dział VIII Pracownicy SGGW).

Wymagane  kwalifikacje:

·         stopień naukowy doktora w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych (Architektura i urbanistyka

·         bardzo dobra znajomość języka polskiego i angielskiego (minimum B2) w mowie i piśmie

·         wiedza i umiejętności praktyczne niezbędne do prowadzenia zajęć dydaktycznych z zakresu budownictwa ogólnego, rysunku technicznego i geometrii wykreślnej, wykorzystania CAD w projektowaniu architektoniczno-budowlanym, wspomagania komputerowego procesu projektowania, konstrukcji drewnianych, przygotowania i realizacji inwestycji mieszkaniowych

·         gotowość doprowadzenia prac dyplomowych z zakresu projektowania  architektoniczno-budowlanego oraz budownictwa zrównoważonego

·         dorobek naukowy obejmujący co najmniej dwa artykuły opublikowane w wysoko punktowanych czasopismach naukowych z IF ujętych w wykazie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

·         biegła znajomość pakietu Ms Office, Autocad, Archicad, Revit, Sketchup, ArCADia – TERMOCAD, Adobe Photoshop, Adobe Illustrator

·         uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej

·         doświadczenie w kierowaniu projektem badawczym lub złożenie wniosku projektowego w konkursie do instytucji finansujących badania (dodatkowy atut)

·         dyspozycyjność oraz umiejętność pracy w zespole

Dodatkowe wymagania dla adiunkta:

  • opublikowanie co najmniej 4 monografii lub artykułów w wysoko punktowanych czasopismach naukowych ujętych w odpowiednich wykazach MNiSW,
  • kierowanie projektem badawczym w przeszłości lub obecnie, lub też złożenie projektu badawczego w konkursie do instytucji finansującej badania,
  •  uzyskanie pozytywnej opinii właściwej komisji ds. dydaktyki o prowadzonych zajęciach dydaktycznych, a w wypadku osób ubiegających się o zatrudnienie i niebędących pracownikami SGGW uzyskanie pozytywnej opinii komisji za referat wygłoszony na seminarium zorganizowanym w IIL SGGW.