: adiunkt badawczo-dydaktyczny

Wydział Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania
Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego
  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk społecznych
  • ekonomia i finanse

Opis stanowiska

OGŁOSZENIE DOTYCZĄCE NABORU NA WOLNE STANOWISKO PRACY

WOJSKOWA AKADEMIA TECHNICZNA
IM. JAROSŁAWA DĄBROWSKIEGO

INSTYTUCJA: WOJSKOWA AKADEMIA TECHNICZNA – Wydział Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania

MIASTO: WARSZAWA

STANOWISKO: adiunkt b-d (podstawowe miejsce zatrudnienia)

W GRUPIE PRACOWNIKÓW: badawczo-dydaktycznych

WYMIAR ETATU: pełny etat

TERMIN SKŁADANIA OFERT: 18.07.2022 r.

LINK DO STRONY: www.wojsko-polskie.pl/wat

PLANOWANE ZATRUDNIENIE OD: 1 październik 2022 roku

Przewidywany zakres obowiązków:

–        prowadzenie zajęć ze studentami na kierunku Zarządzanie oraz Logistyka ekonomiczna, zwłaszcza w zakresie dyscypliny ekonomia i finanse;

–        prowadzenie wykładów i ćwiczeń na różnych kierunkach studiów w Akademii      z zakresu, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki związanej                        z rachunkowością i podstawami ekonomii;

–        prowadzenie seminariów dyplomowych i uczestniczenie w procedurach dyplomowania studentów na kierunku Zarządzanie i Logistyka ekonomiczna;

–        uczestniczenie w pracach organizacyjnych na rzecz procesów badawczo – dydaktycznych;

–        prowadzenie badań naukowych w zakresie dyscypliny: ekonomia i finanse oraz nauka o zarządzaniu i jakości;

–        publikowanie wyników badań w wysoko punktowanych polskich i zagranicznych czasopismach naukowych.

Wymagania od kandydatów:

–          spełnianie wymagań określonych w Ustawie z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo                    o szkolnictwie wyższym i nauce;

–          stopień naukowy doktora w dziedzinie nauk społecznych, w dyscyplinie: ekonomia i finanse;

–          zaawansowana wiedza z zakresu teorii i metodologii ekonomii i finansów;

–          udokumentowany dorobek naukowy i publikacyjny w dyscyplinie ekonomii                   i finansów, w tym w zakresie rachunkowości;

–          doświadczenie w pracy dydaktyczno-naukowej w uczelni wojskowej lub cywilnej,   w tym doświadczenie dydaktyczne umożliwiające prowadzenie zajęć na kierunku „bezpieczeństwo narodowe”, „logistyka”, „logistyka ekonomiczna”  i „zarządzanie” oraz na studiach podyplomowych z przedmiotów: ekonomia,  finanse, podstawy rachunkowości, rachunkowość finansowa, rachunkowość zarządcza, rachunkowość budżetowa, badanie sprawozdań finansowych, rachunkowość  w zarzą­dzaniu kryzysowym, analiza finansowa  oraz kontrola i audyt finansowy;

–          doświadczenie w kierowaniu i realizowaniu prac naukowo-badawczych                        w dyscyplinie ekonomia i finanse;

–          gotowość do uczestniczenia w pracach naukowo-badawczych prowadzonych w środowisku krajowym i międzynarodowym;

–          doświadczenie w redagowaniu publikacji naukowych;

–          doświadczenie w kierowaniu przygotowaniem prac dyplomowych: licencjackich i magisterskich;

–          dobra znajomość przynajmniej jednego języka konferencyjnego w stopniu umożliwiającym prowadzenie zajęć ze studentami;

–          w przypadku cudzoziemców wymagana jest znajomość języka polskiego w mowie i piśmie w stopniu umożliwiającym prowadzenie zajęć ze studentami.

Zgłoszenie do konkursu winno zawierać:

–        życiorys zawodowy (cv.); informacja o zainteresowaniach naukowych, osiągnięciach naukowych, dydaktycznych i organizacyjnych;

–        wykaz publikacji z ostatnich 5 lat, wraz z aktualną punktacją określoną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki;

–        liczba cytowań oraz Index Hirsha według bazy Web of Science i  Google Scholar;

–        wniosek o zatrudnienie do Rektora WAT;

–        oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych zawartych w ofercie pracy zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych;

–        oświadczenie, czy Wojskowa Akademia Techniczna będzie  podstawowym miejscem pracy;

–        oświadczenie o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych; korzystaniu z pełni praw publicznych; braku skazania prawomocnym wyrokiem sądowym za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe oraz braku ukarania karą dyscyplinarną, o której mowa w art. 276 ust. 1 pkt 7 i 8 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo i szkolnictwie wyższym i nauce;

–        klauzula informacyjna dla osób ubiegających się o pracę w WAT;

–        kwestionariusz osobowy;

–        oświadczenie osoby podejmującej zatrudnienie – o braku przeciwskazań do rozpoczęcia pracy w jednostce organizacyjnej  lub zespole pracowników Akademii;

–        dokumenty potwierdzające kwalifikacje i dotychczasowy przebieg pracy zawodowej – kserokopia.

Dokumenty do pobrania na stronie biuletynu informacji publicznej WAT https://bip.wat.edu.pl/ogloszenia/praca/wzory-dokumentow-dla-kandydatow

Dokumenty należy składać w terminie do 18.07.2022 r.

–        osobiście (budynek, pokój, jednostka organizacyjna) budynek 135, pok. 029, Wydział Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania;

–        listownie: Wojskowa Akademia Techniczna, Wydział Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania, 00-908 Warszawa 46, ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2

–        pocztą elektroniczną: kancelaria.wlo@wat.edu.pl

Dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie: 261-83-95-24

Pliki przesyłane pocztą elektroniczną, zawierające dane osobowe, należy zabezpieczyć hasłem. Po przesłaniu dokumentów, proszę zadzwonić pod wskazany/ wskazane numery kontaktowe i podać hasło do plików.

Z wybranymi osobami zostanie przeprowadzona rozmowa kwalifikacyjna.

O terminie rozmów kwalifikacyjnych wybrani kandydaci zostaną poinformowani telefonicznie.

Uczelnia zastrzega sobie prawo do zakończenia rekrutacji bez podania przyczyny.

Ostateczną decyzję o zatrudnieniu osoby wyłonionej w procesie rekrutacji podejmuje Rektor.

Oferty niespełniające wymagań formalnych oraz wszystkie pozostałe oferty z wyjątkiem oferty wybranego kandydata będą zniszczone w ciągu 30 dni od zakończenia procesu rekrutacji.