adiunkt badawczy

Wydział Elektryczny
Politechnika Warszawska
  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • automatyka, elektronika, elektrotechnika i technologie kosmiczne

Opis stanowiska

Stanowisko adiunkta w grupie pracowników badawczych jako główny wykonawca w dwuletnim Projekcie dotyczącym badania hybrydowego magazynu energii współpracującego z systemem elektroenergetycznym z dużym udziałem źródeł odnawialnych. Wymagania stawiane kandydatowi poza posiadaniem stopnia doktora w obszarze Elektrotechniki obejmują:

1)   znajomość oprogramowania Matlab oraz środowisk symulacyjnych dedykowanych do modelowania układów energoelektronicznych i systemów elektroenergetycznych;

2)   znajomość zagadnień związanych z techniką przetwarzania, przekształcania, użytkowania i poprawy jakości energii elektrycznej z wykorzystaniem układów energoelektronicznych, zwłaszcza w odniesieniu do układów magazynów energii stabilizujących pracę systemu elektroenergetycznego;

3)   wiedzę i umiejętności w zakresie opracowywania modeli matematycznych przekształtnikowych układów wytwarzania i magazynowania energii elektrycznej, umiejętność wykorzystywania i rozwoju nowoczesnych metod sterowania układów przekształtnikowych oraz systemów wytwarzania i magazynowania energii elektrycznej w kontekście stabilizacji parametrów napięcia sieci elektroenergetycznej;

4)   doświadczenie w realizacji prac badawczych potwierdzone publikacjami w czasopismach z listy JCR (oczekiwane jest min. 10 prac w czasopismach indeksowanych na liście JCR, w tym min. 3 w czasopismach zaklasyfikowanych do Q1), z czego połowę powinny stanowić prace, w których kandydat jest pierwszym lub korespondencyjnym autorem.

Wymienione dokumenty należy składać w sekretariacie Instytutu Sterowania i Elektroniki Przemysłowej, Gmach Elektrotechniki, pok. 314, ul. Koszykowa 75, 00-662 Warszawa, tel. +48 22 2347615.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w terminie do dnia 31.07.2022 r.
Politechnika Warszawska zastrzega sobie prawo do zamknięcia konkursu bez wyłonienia kandydata i bez podania przyczyny.
Niepoinformowanie kandydata o wynikach konkursu jest równoznaczne z odrzuceniem jego oferty.
Wygranie konkursu nie jest gwarancją zatrudnienia.
Bliższych informacji udziela: Dyrektor Instytutu Sterowania i Elektroniki przemysłowej, Gmach Elektrotechniki pok. 314, ul. Koszykowa 75, 00-662 Warszawa, tel. +48 22 2347615.