adiunkt (post-doc)

  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk społecznych

Opis stanowiska

Dyrektor Instytutu Studiów Społecznych im. Profesora Roberta Zajonca Uniwersytetu Warszawskiego ogłasza KONKURS na stanowisko adiunkta (grupa pracowników badawczych) w projekcie badawczym SONATA BIS pt. „Tożsamość społeczna w erze cyfrowej: dynamiczna auto-prezentacja dla ulotnej publiki i jej wpływ na debatę publiczną” finansowanym przez Narodowe Centrum Nauki (kierownik: dr Agnieszka Rychwalska)

Liczba stanowisk: jedno

Dyscyplina naukowa, w której nauczyciel akademicki ma prowadzić badania: psychologia

Kandydaci na stanowisko adiunkta (post-doc) muszą spełniać warunki określone w ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z dnia 20 lipca 2018 roku (Dz.U. z 2022 r. poz. 574), Statucie UW, warunki przewidziane w konkursie SONATA BIS 11, jak i dodatkowe warunki określone w niniejszym ogłoszeniu.

Wymagania:

1.     Wymagany stopień naukowy doktora uzyskany: a) w podmiocie innym niż Uniwersytet Warszawski lub b) na Uniwersytecie Warszawskim pod warunkiem odbycia po uzyskaniu tytułu min. 10-miesiecznego, ciągłego i udokumentowanego stażu podoktorskiego w podmiocie innym niż Uniwersytet Warszawski oraz w kraju innym niż kraj uzyskania stopnia doktora

2. Spełnienie kryteriów zatrudnienia na stanowisku post-doc opisanych w „Regulaminie przyznawania środków na realizację zadań finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki w zakresie projektów badawczych”, stanowiącym załącznik do uchwały Rady NCN nr 44/2021 z dnia 28 maja 2021 r.

3.     Wykształcenie w zakresie językoznawstwa, psychologii, nauk o komunikacji społecznej i mediach lub socjologii

4.     Udokumentowane doświadczenie badawcze w zakresie przetwarzania języka naturalnego (NLP), w kontekście naukowym lub komercyjnym (w szczególności przy analizie korpusów tekstowych z mediów społecznościowych) ze wskazaniem stosowanych dotychczas narzędzi i biegłości w ich stosowaniu

5.     Dorobek badawczo-naukowy udokumentowany przynajmniej pięcioma publikacjami w recenzowanych czasopismach naukowych o zasięgu międzynarodowym, publikowanych w jęz. angielskim; w tym minimum trzema publikacjami w czasopismach z listy JCR

6.     Udokumentowane doświadczenie pracy w interdyscyplinarnym zespole badawczym, w szczególności w zespołach łączących kompetencje lingwistów, informatyków i naukowców społecznych.

7.     Biegła znajomość języka angielskiego

Opis zadań:

1.     Opracowywanie kryteriów i procedur selekcji korpusów tekstowych

2.     Współpraca przy zbieraniu i analizie danych ilościowych z platform Reddit i Twitter

3.     Opracowywanie i testowanie narzędzi i miar NLP na danych tekstowych z mediów społecznościowych

4.     Analiza syntaktyczna i semantyczna danych tekstowych

5.     Archiwizacja opracowywanych materiałów i procedur badawczych, w tym opieka nad repozytoriami (GitHub)

6.     Uczestnictwo i wsparcie w organizacji spotkań zespołu organizowanych w ramach projektu

7.     Przygotowywanie prezentacji konferencyjnych i artykułów naukowych

Wymagane dokumenty:

– Podanie z prośbą o przyjęcie do pracy skierowane do J.M. Rektora Uniwersytetu Warszawskiego
– Życiorys z obszerną informacją o dorobku naukowym, informacją o działalności badawczej, dydaktycznej i organizacyjnej.
– Zestawienie informacji potwierdzających spełnienie wszystkich warunków konkursu (z ewentualnymi załącznikami).
– Skan odpisu dyplomu doktora
– Wykaz publikacji
– Podpisana klauzula informacyjna (do pobrania ze strony: https://bsp.adm.uw.edu.pl/wp-content/uploads/sites/18/2020/07/Klauzula-informacyjna-przy-rekrutacji-do-pracy_11_2019-1.docx)
– Oświadczenie kandydata potwierdzające zapoznanie się i akceptację zasad przeprowadzania konkursów na stanowisko nauczyciela akademickiego (https://monitor.uw.edu.pl/Lists/Uchway/Attachments/5032/M.2019.280.Zarz.104.pdf; oświadczenie do pobrania na stronie: http://iss.uw.edu.pl/wp-content/uploads/sites/286/2021/05/oswiadczenie_akceptacja.doc).

Termin i miejsce składania dokumentów:

Zgłoszenie do konkursu wraz z wymaganymi dokumentami w postaci plików PDF należy przesłać na adres e-mail: iss@uw.edu.pl do dnia 19 czerwca 2022 r., pisząc w tytule maila: POST DOC KONKURS

Wnioski niepełne lub złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane.

Ocena kandydatów zostanie przeprowadzona przez komisję konkursową Instytutu Studiów Społecznych im. prof. Roberta Zajonca, UW. Konkurs jest pierwszym etapem procedury zatrudnienia na stanowisku nauczyciela akademickiego, a jego pozytywne rozstrzygnięcie stanowi podstawę do dalszego postępowania. Jednocześnie komisja zastrzega sobie prawo do odrzucenia wszystkich kandydatów i ponownego ogłoszenia konkursu, jeśli żaden kandydat nie uzyska pozytywnej oceny komisji. Wybrani kandydaci mogą zostać zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną, o której terminie zostaną poinformowani drogą mailową. Rozstrzygnięcie konkursu powinno nastąpić nie później niż do 30 czerwca 2022 r. O wynikach konkursu kandydaci/kandydatki zostaną powiadomieni emailem.

W przypadku rezygnacji wyłonionego kandydata/kandydatki, rezerwuje się prawo wskazania kolejnego kandydata/kandydatki z listy rankingowej.

Uwaga: zwycięzca konkursu ma obowiązek uzupełnienia dokumentacji o oryginały wymaganych dokumentów.