Adiunkt ze stop. doktora habilitowanego

  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk humanistycznych

Opis stanowiska

Dyrektor Ośrodka Badań nad Antykiem Europy Południowo-Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego

ogłasza konkurs na stanowisko adiunkta ze stopniem doktora habilitowanego

Liczba stanowisk – jedno

Planowany okres zatrudnienia: na czas nieokreślony

Warunki konkursu:

Od kandydata na to stanowisko wymaga się spełnienia wymagań, o których mowa w art.113  ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce  (Dz. U. 2021 r. poz. 478 ze zmianami  ), a ponadto wymagane jest:

1.    posiadanie stopnia doktora habilitowanego archeologii

2.    specjalizacja w zakresie archeometrii szkła starożytnego

3.    specjalizacja w zakresie biżuterii starożytnej

4.    co najmniej 10 letnie doświadczenie w pracach archeologicznych i muzealnych nad biżuterią

5.    publikacje w wysoko punktowanych czasopismach i wydawnictwach

Dyscyplina: archeologia

Określenie podstawowych obowiązków:

Prowadzenie działalności naukowej, obejmującej podstawowe badania naukowe rozumiane, jako prace empiryczne lub teoretyczne mające przede wszystkim na celu zdobywanie nowej wiedzy o podstawach zjawisk i obserwowalnych faktów
Opracowanie biżuterii na stanowiskach, na których są prowadzone badania archeologiczne realizowane przez UW oraz inne jednostki krajowe i zagraniczne;.
Upowszechnianie wyników działalności naukowej, w szczególności w postaci
artykułów naukowych opublikowanych w zagranicznych czasopismach naukowych i  materiałach z  konferencji naukowych oraz w postaci monografii naukowych i rozdziałów w takich monografiach

Realizacja innych zadań zleconych przez dyrektora OBA UW

Wymagane dokumenty:

1.      podanie do Komisji Konkursowej  z prośbą  o rozpatrzenie kandydatury w konkursie  na stanowisko  adiunkta  ze stopniem doktora habilitowanego   zatrudnienie na czas nieokreślony od  dnia 1 lipca 2021

2.      życiorys naukowy wraz z informacją o osiągnięciach naukowych i organizacyjnych  oraz wykaz publikacji

3.      odpis dyplomu doktora habilitowanego

4.      kwestionariusz osobowy

(http://bsp.adm.uw.edu.pl/wp-content/uploads/sites/166/2019/12/KWESTIONARIUSZ_OSOBOWY_KANDYDAT_11_2019-1.docx)

5.      klauzula informacyjna przy rekrutacji do pracy

(http://bsp.adm.uw.edu.pl/wp-content/uploads/sites/166/2019/12/Klauzula-informacyjna-przy-rekrutacji-do-pracy_11_2019-3.docx

6.      Oświadczenie o zapoznaniu się i akceptacji zasad przeprowadzania konkursów na stanowisko nauczyciela akademickiego ( formularz w załączeniu).

Zgłoszenia wraz z  wymaganymi dokumentami należy składać pocztą elektroniczną na adres novae@uw.edu.pl   do dnia  12 czerwca 2021.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty do dnia 15 czerwca 2021. Konkurs jest pierwszym etapem określonej w Statucie UW procedury zatrudniania na stanowisku nauczyciela akademickiego a jego pozytywne rozstrzygnięcie stanowi podstawę do dalszego postępowania.