asystent

Wydział Chemiczny
Politechnika Warszawska
  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki chemiczne

Opis stanowiska

Tematyka badawcza dotyczyć będzie otrzymywania i charakterystyki nowych związków zawierających w strukturze centra metaliczne o znaczeniu biologicznym oraz związki aktywne farmaceutycznie. Celem proponowanych badań jest znalezienie korelacji pomiędzy strukturą krystaliczną związku a jego aktywnością biologiczną. Zadaniem osoby zatrudnionej na stanowisku asystenta będzie zaprojektowanie oraz synteza tego typu układów, krystalizacja dobrej jakości monokryształów do badań metodą dyfrakcji rentgenowskiej oraz ich pełna charakterystyka strukturalna. Stąd pożądane są umiejętności z zakresu syntezy chemicznej, w tym w szczególności różnych technik krystalizacji oraz chemii strukturalnej (doświadczenie w pomiarach dyfrakcji rentgenowskiej na monokryształach). Kandydat powinien cechować się dużą samodzielnością i umiejętnością pozyskiwania grantów badawczych. Ponadto, powinien mieć doświadczenie w pracy dydaktycznej.

Wymienione dokumenty należy składać w Biurze Dziekana Wydziału Chemicznego, ul. Noakowskiego 3, 00-664 Warszawa, pok. 162, tel.: (+48 22) 234-7507
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w terminie do dnia 30.06.2022
Politechnika Warszawska zastrzega sobie prawo do zamknięcia konkursu bez wyłonienia kandydata i bez podania przyczyny.
Niepoinformowanie kandydata o wynikach konkursu jest równoznaczne z odrzuceniem jego oferty.
Wygranie konkursu nie jest gwarancją zatrudnienia.
Bliższych informacji udziela: Kierownik Katedry Chemii Nieorganicznej, prof. dr hab. inż. Janusz Płocharski, Gmach Chemii, ul. Noakowskiego 3, 00 664 Warszawa, pok. 419, tel.: (+48 22) 234-5348, e-mail: janusz.plocharski@pw.edu.pl