asystent w grupie pracowników dydaktycznych

Wydział Mechatroniki, Uzbrojenia i Lotnictwa Wojskowej Akademii Technicznej
Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego
  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych

Opis stanowiska

OGŁOSZENIA DOTYCZĄCEGO NABORU NA WOLNE STANOWISKO PRACY – NAUCZYCIEL AKADEMICKI

NR REFERENCYJNY: WML-ASd-1-21

INSTYTUCJA: Wojskowa Akademia Techniczna

Wydział Mechatroniki, Uzbrojenia i Lotnictwa WAT

MIASTO: Warszawa

STANOWISKO: asystent

W GRUPIE PRACOWNIKÓW: dydaktycznych

WYMIAR ETATU: pełny

ZATRUDNIENIE OD: 1 października 2021 r.

TERMIN SKŁADANIA OFERT: 27.08.2021 r.

LINK DO STRONY: https://wml.wat.edu.pl/index.php/instytut-techniki-lotniczej/zal.html

I. Przewidywany zakres obowiązków:

1) prowadzenie ćwiczeń audytoryjnych i laboratoryjnych oraz udzielanie konsultacji według obowiązujących planów i harmonogramów kształcenia studiów wyższych, studiów doktoranckich, studiów podyplomowych i kursów dokształcających,

2) opracowanie kart informacyjnych przedmiotów przydzielonych do realizacji,

3) opracowanie treści szczegółowych ćwiczeń audytoryjnych i laboratoryjnych przedmiotów przydzielonych do realizacji,

4) opracowanie pomocy dydaktycznych, a w szczególności albumów, przeźroczy i prezentacji komputerowych oraz instrukcji ćwiczeń audytoryjnych i laboratoryjnych dla przedmiotów przydzielonych do realizacji,

5) analiza stanu liczbowego, przydatności i dostępności zbiorów bibliotecznych literatury wykazywanej w kartach informacyjnych przedmiotowych przydzielonych do realizacji,

6) projektowanie, konstruowanie i wykonywanie elementów stanowisk laboratoryjnych zabezpieczających proces dydaktyczny w ramach przedmiot-u/-ów przydzielonych do realizacji,

7) inicjowanie procesu modernizacji stanowisk laboratoryjnych pod kątem zadań wynikających z realizacji procesu dydaktycznego,

8) monitorowanie stanu technicznego stanowisk laboratoryjnych i przygotowywanie ich do użytkowania w ramach przedmiot-u/-ów przydzielonych do realizacji,

9) przeprowadzanie kolokwiów, sprawdzianów i innych zajęć kontrolno-weryfikacyjnych,

10) terminowe wykonywanie kart ewidencji zajęć i sprawozdań z przeprowadzonych zajęć dydaktycznych,

11) pełnienie funkcji opiekuna praktyki studenckiej,

12) sprawowanie opieki nad działalnością sekcji lub kół zainteresowań naukowych studentów,

13) prowadzenie badań naukowych w ramach prac badawczych statutowych i własnych, w tym przede wszystkim wspomagających prowadzenie dydaktyki,

14) udział w przygotowaniu sprawozdań z realizacji prac badawczych statutowych i własnych,

15) rozwijanie twórczości naukowej oraz podnoszenie własnych kwalifikacji,

16) uczestniczenie w pracach organizacyjnych na rzecz procesu dydaktycznego i prowadzenia badań naukowych,

17) udział w pracach zespołów zadaniowych powołanych do realizacji ekspertyz, ocen, opinii i analiz na rzecz obronności kraju,

18) udział w konferencjach, sympozjach i seminariach naukowych,

19) aktywny udział w przedsięwzięciach mających na celu rozwój bazy dydaktycznej i badawczej,

20) czuwanie nad należytym zabezpieczeniem majątku Zakładu Awioniki przed zniszczeniem, dewastacją i kradzieżą,

21) realizacja poleceń:

* Kierownika Zakładu w zakresie związanym z funkcjonowaniem Zakładu Awioniki,

* Kierownika Laboratorium w zakresie związanym z funkcjonowaniem laboratorium Zakładu Awioniki.

II. Wymagania od kandydata:

1) dobra znajomość języka polskiego i angielskiego;

2) umiejętność prowadzenia zajęć dydaktycznych w języku polskim;

3) spełnianie przepisów określonych w Art. 113 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. „Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce” (Dz.U.2020.85 t.j.);

4) posiadanie co najmniej tytułu zawodowego – magister inżynier w specjalności awionika;

5) umiejętność programowania w językach C/C++, LabView, MATLAB;

6) znajomość systemów akwizycji danych oraz platform czasu rzeczywistego (np. National Instruments myRIO);

7) znajomość obsługi pakietu Altium Designer;

8) umiejętność projektowania obwodów drukowanych;

9) umiejętność budowy i uruchamiania układów elektronicznych;

10) stopień zgodności zainteresowań z profilem dydaktycznym i naukowo-badawczym Zakładu Awioniki Instytutu Techniki Lotniczej WAT;

11) doświadczenie i predyspozycje do pracy dydaktycznej w szkole wyższej o profilu technicznym potwierdzone opinią kierownika zakładu, w którym pracował/odbywał staż kandydat;

12) umiejętność analitycznego myślenia, pracy w zespole i dyspozycyjność (możliwość wykonywania pracy w sobotę i w niedzielę).

III. Zgłoszenie powinno zawierać:

1) list motywacyjny,

2) CV kandydata,

3) oświadczenie o niekaralności,

4) klauzula informacyjna dla osób ubiegających się o zatrudnienie,

5) oświadczenie osoby podejmującej zatrudnienie,

6) kwestionariusz osobowy dla wybranego kandydata,

7) oświadczenie o podstawowym miejscu pracy.

8) informację o wykształceniu,

9) oświadczenie o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych;

10) oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych.

Dokumenty są dostępne pod adresem: https://bip.wat.edu.pl/ogloszenia/praca/wzory-dokumentow-dla-kandydatow

IV. Dokumenty, w zaklejonej kopercie opisane numerem referencyjnym ogłoszenia – WML-ASd-1-21, należy składać w terminie do 27 sierpnia 2021 r.:

* osobiście: w Dziale Administracyjno-Technicznym Wydziału Mechatroniki, Uzbrojenia i Lotnictwa WAT, ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, bud. 63, pok. 30

(w dni robocze, w godzinach 8:00-15:00);

* listownie: Wojskowa Akademia Techniczna

Wydział Mechatroniki, Uzbrojenia i Lotnictwa

ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2

00-908 Warszawa 46

(decyduje data wpłynięcia dokumentów do WAT)

Uchybienia formalne, które spowodują odrzucenie oferty: brak kompletu dokumentów wymienionych w punkcie II.

V. Dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie: +48 261 839 644.

Z wybranymi osobami zostanie przeprowadzona rozmowa kwalifikacyjna.

O terminie rozmów kwalifikacyjnych wybrani kandydaci zostaną poinformowani telefonicznie.

Uczelnia zastrzega sobie prawo do zakończenia rekrutacji bez podania przyczyny.

Ostateczną decyzję o zatrudnieniu osoby wyłonionej w procesie rekrutacji podejmuje Rektor.

Oferty niespełniające wymagań formalnych oraz wszystkie pozostałe oferty z wyjątkiem oferty wybranego kandydata będą zniszczone w ciągu 30 dni od zakończenia procesu rekrutacji.

Uczelnia nie zapewnia mieszkania.