Post-doc / Senior researcher

Uniwersytet SWPS
  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk społecznych
  • nauki socjologiczne

Opis stanowiska

Nazwa i opis projektu badawczego:

„Upodmiotowienie młodych migrantów w trudnej sytuacji poprzez płynną integrację” (akronim: MIMY)

Projekt MIMY skupia się na poznaniu sytuacji życiowej młodych migrantów i uchodźców w Polsce w wymiarze społecznym, ekonomicznym i prawnym, poznaniu ich relacji z otoczeniem lokalnym, jak również zrozumieniu czynników, które ułatwiają lub utrudniają migrantom zdobycie niezależności, samodzielności w nowym miejscu. Celem projektu jest wypracowanie rekomendacji dotyczących wsparcia procesów integracji na poziomie lokalnym, narodowym i europejskim.

Projekt finansowany ze środków Komisji Europejskiej Horyzont 2020, realizowany w konsorcjum 12 państw europejskich pod przewodnictwem Uniwersytetu w Luksemburgu.

Zadania:

  • Koordynacja prac polskiego zespołu MIMY
  • Wiodąca rola w realizacji komponentów jakościowych badania, w szczególności w analizie danych zastanych i danych jakościowych
  • Współpraca z organizacjami pozarządowymi wspierającymi migrantów i lokalną integrację w Warszawie i na Pomorzu, w tym realizacja z wybranymi partnerami badania PAR (participatory action research)
  • Udział w przygotowaniu raportów z komponentów jakościowych i publikacji naukowych w języku angielskim oraz udział w konferencjach naukowych
  • Rola wspierająca w realizacji komponentu ilościowego badania (Delphi study)
  • Współpraca z instytucjami partnerskimi w konsorcjum (bieżąca komunikacja, udział w spotkaniach zespołu)

Wymagania:

  • Stopień doktora oraz udokumentowane zainteresowania badawcze w dziedzinie migracji, uchodźstwa lub integracji społecznej
    lub
    Dla osoby bez doktoratu- przynajmniej 5 letnie doświadczenie w pracy w organizacjach wspierających migrantów i/lub uchodźców lub instytucjach publicznych (jednostkach administracji bądź think tankach) zajmujących się tematyką migracji
  • Udokumentowane doświadczenie w prowadzeniu badań jakościowych
  • Udokumentowane doświadczenie w współpracy z interesariuszami ze świata organizacji pozarządowych, samorządów lokalnych i/lub administracji publicznej na szczeblu lokalnym i państwowym
  • Umiejętność pracy w zespole, doświadczenie w zarządzaniu zespołem mile widziane
  • Biegła znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie
  • Znajomość języka polskiego umożliwiająca swobodną komunikację w mowie i piśmie
  • Mile widziana znajomość rosyjskiego (niekonieczna)

Oferujemy:

  • Umowę o pracę na zastępstwo na okres 11 miesięcy (okres umowy może zostać wydłużony do 15 miesięcy)
  • Pracę na pełny etat na stanowisku post-doc lub senior researcher z możliwością częściowej pracy zdalnej (możliwy też podjęcie pracy w mniejszym wymiarze godzin dla osób posiadających inne odpowiedzialności zawodowe)
  • Możliwość Koordynowania prac zespołu polskiego  oraz pracę w zaangażowanym i otwartym zespole badawczym
  • Pracę w międzynarodowym środowisku badawczym oraz uczestnictwo międzynarodowych konferencjach naukowych
  • Wynagrodzenie 7705 zł brutto brutto (pomniejszone o zobowiązania publiczno-prawne wynikające z przepisów prawa)
  • Możliwość rozwoju zawodowego i uczestnictwa w dynamicznie rozwijającym się środowisku naukowym Instytutu Nauk Społecznych SWPS, najwyżej ocenianego polskiego ośrodka badawczego w naukach społecznych (według World University Rankings 2021 by subject: social sciences)

Wymagane dokumenty:

  • List motywacyjny zawierający (max 2 strony):
    opis kompetencji niezbędnych do realizacji zadań określonych w opisie w wymaganiach udokumentowany przykładami z życia naukowego lub zawodowego
  • CV uwzględniające opis najważniejszych osiągnięć naukowych wraz z listą publikacji lub osiągnięć zawodowych  (max 4 strony)
  • Kopia przykładowej publikacji naukowej dla osób z tytułem doktora albo raportu (np. policy paper albo raportu z badań) dla osób z doświadczeniem zawodowym w pożądanym obszarze
  • Kopia dyplomu doktora w PDF (jeśli dotyczy)

Zgłoszenie należy przesłać drogą elektroniczną za pośrednictwem formularza: FORMULARZ APLIKACYJNY

Termin nadsyłania aplikacji: 31 sierpnia 2021

Termin rozstrzygnięcia konkursu: 17 września 2021

Termin rozpoczęcia pracy: 1 listopada 2021 (do negocjacji), pożądana dostępność na spotkanie ‘onboardingowe’ w październiku 2021

Skład Komisji Konkursowej:

  • Dr Dominika Blachnicka-Ciacek – Przewodnicząca Komisji, Za-ca Kierowniczki Projektu MIMY
  • Dr Agnieszka Trąbka – Członkini Zespołu Projektu MIMY
  • Dr hab., profesor Uniwersytetu SWPS Mikołaj Cześnik – Członek Komisji
  • Anna Zając– Sekretarz Komisji

Link do REGULAMINU

Komisja Konkursowa zastrzega sobie prawo do kontaktu jedynie z wybranymi kandydatami.
W razie potrzeby dodatkowe informacje można uzyskać poprzez kontakt elektroniczny pod adresem azajac2@swps.edu.pl