Profesor uczelni w Instytucie Nauk o Bezpieczeństwie

Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości
Akademia Wymiaru Sprawiedliwości
  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk społecznych
  • nauki o bezpieczeństwie

Opis stanowiska

Rektor-Komendant Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości ogłasza KONKURS na stanowisko profesora uczelni w Instytucie Nauk o Bezpieczeństwie

Instytucja: Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości

Miasto: Warszawa

Stanowisko: profesor uczelni w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych w Instytucie Nauk o Bezpieczeństwie

Link do strony: https://bip.swws.edu.pl/index.php

Słowa kluczowe: nauki społeczne, nauk o bezpieczeństwie

 PODSTAWOWE ZADANIA:

– Projektowanie oraz realizowanie badań naukowych w ujęciu interdyscyplinarnym, zgodnie ze specyfiką SWWS.

– Podejmowanie działalności naukowej ukierunkowanej na budowanie dorobku naukowego SWWS w tym:
        – publikowanie w renomowanych czasopismach i wydawnictwach;
        – popularyzacja wiedzy poprzez publikowanie w czasopismach i wydawnictwach popularnonaukowych i  mediach;

        – aktywne reprezentowanie SWWS na konferencjach naukowych;

        – udział w zespołach badawczych oraz innych zespołach zadaniowych w ramach realizacji zadań SWWS

– Prowadzenie zajęć dydaktycznych dla studentów SWWS.
– Podejmowanie zadań na rzecz własnego rozwoju naukowego i rozwijania umiejętności dydaktycznych.

WYMAGANIA PODSTAWOWE:

  1. posiadanie co najmniej stopnia naukowego doktora w zakresie nauk społecznych oraz znaczących osiągnieć naukowych lub dydaktycznych;
  2. posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych;
  3. niekaralność za przestępstwo umyślne.

PREFEROWANE BĘDĄ OSOBY:

  1. posiadające co najmniej trzy autorskie (współautorskie) publikacje naukowe lub dydaktyczne bądź redakcje (współredakcje) publikacji naukowych w zakresie nauk o bezpieczeństwie;
  2. posiadający staż naukowy na uczelniach zagranicznych;
  3. posiadający znaczący dorobek naukowy w postaci artykułów naukowych w czasopismach bądź rozdziały w monografiach naukowych;
  4. posiadające umiejętność opracowywania programów szkoleń oraz materiałów dydaktycznych dla nauczycieli;
  5. posiadający doświadczenie w kierowaniu i uczestnictwie w programach badawczych;
  6. deklarujące gotowość afiliowania na SWWS całości dorobku naukowego powstałego w wyniku pracy w tej Uczelni;
  7. dające rękojmię terminowego wykonywania prac dydaktycznych i badawczych podejmowanych w SWWS;
  8. posługujące się językiem angielskim na poziomie umożliwiającym korzystanie z anglojęzycznej literatury naukowej;
  9. posiadające znaczący dorobek organizacyjny;

OFERTY POWINNY ZAWIERAĆ:

  1. podanie skierowane do Rektora-Komendanta;
  2. kwestionariusz osobowy osoby ubiegającej się o zatrudnienie z oświadczeniem o zapoznaniu się z klauzulą informacyjną; (zał)
  3. curriculum vitae;
  4. kopie dokumentów potwierdzających kwalifikacje;
  5. wykaz dorobku naukowego oraz osiągnięć dydaktycznych;
  6. kopie świadectw pracy i referencji;
  7. oświadczenie zgodne z § 113 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. poz. 1668, z późn. zm.); (zał)
  8. oświadczenie o podstawowym lub dodatkowym miejscu pracy. (zał)
  9. oświadczenie o niekaralności. (zał)

Termin i miejsce składania dokumentów:

Osoba zainteresowana winna złożyć wymagane dokumenty w siedzibie Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości przy ul. Karmelickiej 9 w Warszawie, w godzinach 900–1500 lub za pośrednictwem poczty, poczty elektronicznej pod adresem sekretariat@swws.edu.pl w terminie do dnia 08 marca 2023 r. (liczy się data wpływu dokumentów do SWWS). Dokumenty składane w siedzibie Uczelni powinny być w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Oferta pracy – profesor uczelni – Instytut Nauk o Bezpieczeństwie”.

Rozpatrywane będą tylko kompletne zgłoszenia (dokumenty złożone po wyznaczonym terminie nie będą rozpatrywane).

Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

Niepoinformowanie kandydata o wynikach konkursu będzie równoznaczne z odrzuceniem jego oferty.

Nie zwracamy złożonych dokumentów.

O terminie rozmowy kwalifikacyjnej wybrani kandydaci zostaną poinformowani telefonicznie.

Dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie: 22-602-4414

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do ośmiu tygodni od terminu zakończenia ogłoszenia.

Uczelnia nie zapewnia mieszkania.

Rozstrzygnięcie konkursu nie skutkuje nawiązaniem stosunku pracy.

Decyzję o zatrudnieniu podejmuje Rektor-Komendant.

SWWS zastrzega sobie prawo do zamknięcia konkursu bez rozstrzygnięcia.