Adiunkt badawczy

Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT
Politechnika Warszawska
  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, praca dodatkowa lub tymczasowa
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki chemiczne

Opis stanowiska

Tematyka badawcza dotyczy opracowywania mikronarzędzi przepływowych typu Organ-on-a-chip do modelowania przestrzennych hodowli komórkowych, możliwych do zastosowania w teranostyce. Podejście teranostyczne polega na opracowaniu nowych metod diagnostycznych i narzędzi umożliwiających selektywne dostarczanie leków oraz doborze unikalnych kombinacji terapeutycznych. W celu oceny spersonalizowanej skuteczności biologicznej leków oraz doboru ich parametrów terapeutycznych wykorzystywane mogą być systemy Organ-on-a-chip zapewniające uzyskanie przestrzennych i heterogennych hodowli komórkowych. Modele zapewniające współhodowlę komórek z różnych organów, dodatkowo mogą być stosowane do badania „międzynarządowej” odpowiedzi i interakcji komórek. Celem prac będzie opracowanie modeli komórkowych w systemach typu Organ-on-a-chip, wykorzystywanych w doborze parametrów terapeutycznych dla wybranych typów chorób.

Dodatkowo na korzyść kandydata przemawiać będzie udokumentowane doświadczenie w przygotowywaniu wniosków o finansowanie, realizacji  projektami badawczymi, wymierne efekty i wydajność pracy naukowej (publikacje naukowe, zgłoszenia petantowe/patenty). Ponadto kandydat powinien wykazać się udokumentowaną wiedzą z zakresu hodowli komórkowych (2D oraz 3D), podstawowych i zaawansowanych badań biologicznych (cytotoksyczność/ fotocytotoksyczność, cykl komórkowy), metod wykorzystywanych w badaniach biologicznych m.in. metod oceny żywotności komórek, metod oceny aktywności metabolicznej komórek, standardowe barwienia komórkowe, immunobarwienia itp.), mikroskopii (fluorescencyjnej, zaawansowanej mikroskopii konfokalnej, SEM), projektowania, wytwarzania oraz wykorzystania mikrosystemów przepływowych Cell-on-Chip (fotolitografia, praca z PDMS, metody modyfikacji PDMS). Kandydat powinien cechować się dużą samodzielnością i umiejętnością zdobywania finansowania badań naukowych. Ponadto powinien mieć doświadczenie w pracy dydaktycznej.

Wymienione dokumenty należy składać w  Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT, ul. Poleczki 19, 02-822 Warszawa, email: sekretariat@cezamat.eu

Bliższych informacji udziela: pani Katarzyna Potera, email: k.potera@cezamat.eu

Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi w terminie do dnia 30.11.2021

Politechnika Warszawska zastrzega sobie prawo do zamknięcia konkursu bez wyłonienia kandydata bez podania przyczyny.

Niepoinformowanie kandydata o wynikach konkursu jest równoznaczne z odrzuceniem jego oferty. Wygranie konkursu nie jest gwarancją zatrudnienia.