Adiunkt w grupie pracowników badawczo – dydaktycznych

Wydział Administracji i Nauk Społecznych
Politechnika Warszawska
  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, praca dodatkowa lub tymczasowa
  • Dziedzina nauk społecznych
  • nauki prawne

Opis stanowiska

·           ukończenie studiów wyższych i uzyskanie tytułu zawodowego magistra prawa lub tytułu równorzędnego;

·           ukończenie dodatkowo studiów wyższych i uzyskanie tytułu zawodowego magistra w dziedzinie stosowanych nauk społecznych lub polityk publicznych będzie dodatkowym atutem;

·           posiadanie stopnia naukowego doktora nauk prawnych lub stopnia równoważnego ze stopniem doktora nauk prawnych nadawanym w Polsce;

·           posiadanie dorobku naukowego i dydaktycznego odpowiadającego profilowi badań prowadzonych w Zakładzie Prawa Administracyjnego i Nauki o Politykach Publicznych;

·           specjalizacja w szczególności w zakresie konstytucyjnych aspektów ochrony praw człowieka oraz odpowiedzialności prawnej osób fizycznych i prawnych;

·           doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych w ww. zakresie będzie dodatkowym atutem;

·           opublikowanie, w latach 2019-2021, monografii naukowej o wartości punktowej co najmniej 100 pkt, wydanej w wydawnictwie z poziomu I lub II wykazu wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe, sporządzonego przez ministra właściwego ds. szkolnictwa wyższego i nauki na podstawie art. 267 ust. 2 pkt 2 i ust. 3 ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, oraz co najmniej jednego artykułu naukowego o wartości punktowej co najmniej 70 pkt – w czasopiśmie naukowym ujętym w wykazie sporządzonym na podstawie art. 267 ust. 2 pkt 2 i ust. 3 ww. ustawy, lub co najmniej jednego rozdziału o wartości punktowej 75 pkt – w monografii wydanej w wydawnictwie z poziomu II wykazu wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe;

·           bardzo dobra znajomość języka angielskiego (innego języka obcego), w stopniu umożliwiającym prowadzenie zajęć dydaktycznych;

·           posiadanie międzynarodowego dorobku naukowego w postaci publikacji w zagranicznych czasopismach lub wydawnictwach naukowych oraz prowadzenie stałej współpracy z zagranicznymi jednostkami naukowymi i aktywne uczestnictwo w międzynarodowym życiu naukowym będą dodatkowymi atutami;

·           doświadczenie w ubieganiu się i realizacji projektów badawczych w ramach konkursów ogłoszonych przez NCBiR, NCN, ERC lub w ramach innych krajowych bądź zagranicznych konkursów, w szczególności złożenie w latach 2019-2021 w ww. konkursach co najmniej jednego wniosku o finansowanie badań naukowych, będzie dodatkowym atutem.

W przypadku zatrudnienia od pracownika będzie się wymagać m.in.:

– prowadzenia badań naukowych mieszczących się w zakresie badań Zakładu Prawa Administracyjnego i Nauki o Politykach Publicznych oraz włączenia się w prace naukowe Wydziału Administracji i Nauk Społecznych;

– złożenia do publikacji, w każdym roku zatrudnienia, artykułu w czasopiśmie naukowym, które według aktualnego ministerialnego wykazu punktowanych czasopism naukowych jest przypisane do dyscypliny nauki prawne i ma przypisaną wartość punktową co najmniej 70 pkt;
– do momentu otrzymania projektu badawczego w ramach konkursów ogłoszonych przez NCBiR, NCN, ERC lub w ramach innych krajowych bądź międzynarodowych konkursów – złożenia w każdym roku zatrudnienia co najmniej jednego wniosku o finansowanie projektu badawczego;
– pisemnego oświadczenia upoważniającego Politechnikę Warszawską do wykazania osiągnięć naukowych na potrzeby ewaluacji jakości działalności naukowej w dyscyplinie nauki prawne;
– prowadzenia zajęć dydaktycznych na rzecz Wydziału Administracji i Nauk Społecznych i Politechniki Warszawskiej, a także gotowości do prowadzenia zajęć w języku angielskim (innym języku obcym);
– aktywnego włączenia się w życie naukowe Wydziału i Zakładu.

Wymienione   dokumenty  należy  składać  w Sekretariacie Dziekana Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej, 00-661 Warszawa, Plac Politechniki 1, pok. 203, tel. (22) 234-59-58 lub (22) 234-64-17.

Bliższych informacji udziela: mgr Agnieszka Kapczyńska tel. (22) 234-59-58

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w terminie do dnia 31.12.2021

Politechnika Warszawska zastrzega sobie prawo do zamknięcia konkursu bez wyłonienia kandydata i bez podania przyczyny.

Niepoinformowanie kandydata o wynikach konkursu jest równoznaczne z odrzuceniem jego oferty.

Wygranie konkursu nie jest gwarancją zatrudnienia.

Spolecznych34