Wykonawca

Instytut Psychologii
Uniwersytet SWPS
  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk społecznych
  • psychologia

Opis stanowiska

Nazwa projektu:

“Przyjazne miasto. Wsparcie samodzielności osób z dysfunkcją wzroku w zakresie wykorzystania sieci połączeń komunikacji miejskiej w Łodzi, z uwzględnieniem aplikacji dotyczącej informacji lokalizacyjnych oraz zabytków architektury miejscowe”

Opis:

Projekt realizowany w konsorcjum Uniwersytet Łódzki i SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny. Finansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, w ramach konkursu “Rzeczy są dla Ludzi”. Projekt wesprze samodzielność przemieszczania się osób z dysfunkcją wzroku w przestrzeni centrum Łodzi z wykorzystaniem ogólnodostępnej komunikacji miejskiej. Jego realizacja da efekt większej inkluzji społecznej i wpłynie pozytywnie na jakość życia osób z niepełnosprawnością wzroku, co zgodne jest z Ustawą Dostępność Plus o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. Celem zadania jest przygotowanie wytycznych dla audiodeskrypcji, implementowanej w systemie, zgodnych z naturalnym sposobem percepcji dzieł architektonicznych oraz zwiedzaniem przestrzeni miejskiej. Cel ten zostanie osiągnięty dzięki empirycznym badaniom okulograficznym, prowadzonym w laboratorium Uniwersytetu SWPS oraz na ulicach miasta Łodzi.

Wykonawca

Warszawa

Liczba stanowisk: 2

Zadania:

  • Realizacja badań w ramach zadania w projekcie “Przyjazne miasto”. W ramach realizacji:
    • Planowanie i implementacja okulograficznej procedury badawczej,
    • Zbieranie danych okulograficznych w warunkach laboratoryjnych oraz naturalnych (ulice miasta),
    • Przygotowanie zbiorów danych z wykonanych badań.
    • Wstępne analizy statystyczne.
  • Udział w przygotowaniu publikacji wyników badań.

Wymagania:

  • Tytuł magistra lub stopień naukowy doktora w Psychologii lub w naukach pokrewnych;
  • Biegła znajomość języka polskiego;
  • Biegła znajomość języka angielskiego;
  • Minimum roczne doświadczenie w realizacji projektów badawczych;
  • Przynajmniej 1 artykuł z tematyki okulograficznej z listy JCR lub konferencji naukowej punktowanej wg. listy MEiN
  • Wystąpienia na konferencjach naukowych (przynajmniej 1)
  • Doświadczenie przynajmniej 2-letnie w badaniach prowadzonych metodą okulograficzną
  • Biegła umiejętność analizy danych w R ilub Python
  • Gotowość do pracy w weekendy oraz poza Warszawą;
  • Komunikatywność i umiejętność pracy w zespole;

Oferujemy:

  • Umowa o pracę w wymiarze 0,3 etatu na okres 12 miesięcy (16h tygodniowo);
  • Wynagrodzenie 2200 brutto brutto miesięcznie;
  • Dostęp do systemu atrakcyjnych benefitów;
  • Pracę w profesjonalnym i przyjaznym otoczeniu, wśród znakomitych naukowców i opiniotwórczych ekspertów.

Dodatkowe informacje:

Termin nadsyłania aplikacji: 20 lutego 2022

Termin rozstrzygnięcia konkursu: 25 lutego 2022

Termin rozpoczęcia pracy: 1 marca 2022

Kryteria formalne:

  • osiągnięcia naukowe – 50% oceny końcowej
  • kompetencje do realizacji zadań w projekcie badawczym – 40%
  • wyróżnienia w zakresie prowadzonych badań – 10%

Skład Komisji Konkursowej:

  • dr Krzysztof Krejtz –  Przewodniczący Komisji
  • prof.  Agnieszka Szarkowska – Członek komisji
  • dr Sylwia Bedyńska – Członek komisji
  • Anna Zając – Pracownik działu personalnego, Sekretarz Komisji

Wymagane dokumenty:

  • CV zawierające w szczególności opis doświadczeń i kompetencji, o których mowa jest w treści ogłoszenia
  • skan dokumentu potwierdzającego posiadanie tytułu magistra lub stopnia naukowego doktora w Psychologii lub w naukach pokrewnych;
  • skan świadectwa ukończenia szkoły średniej z językiem wykładowym polskim lub certyfikat językowy poświadczający kompetencje językowe z języka polskiego.

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o przesłanie wymaganych dokumentów, za pośrednictwem formularza

Link do Regulaminu

W razie potrzeby dodatkowe informacje można uzyskać poprzez kontakt elektroniczny pod adresem azajac2@swps.edu.pl