Lingwista-anotator (język hiszpański)

Wydział Informatyki i Telekomunikacji
Politechnika Wrocławska
  • Forma zatrudnienia: Część etatu
  • Wynagrodzenie: 3300 zł (netto na etat)
  • Dziedzina nauki: informatyka techniczna i telekomunikacja

Poszukujemy osób chętnych do pracy na stanowisku Lingwista-anotator dla języka hiszpańskiego w obszarze inżynierii języka naturalnego i technologii językowych w ramach infrastruktury badawczej CLARIN-PL (http://clarin-pl.eu) koordynowanej przez Politechnikę Wrocławską, części europejskiej infrastruktury badawczej technologii językowych CLARIN ERIC (http://clarin.eu).

Zakres obowiązków
Prace anotacyjne
Pomoc w ewaluacji modeli wydobywania informacji z tekstu
Współpraca z programistami w zakresie dostosowania narzędzi i zasobów wydobywania informacji do potrzeb użytkownika
Współtworzenie scenariuszy badawczych dla narzędzi wydobywania informacji z tekstu

Nasze wymagania
Wykształcenie wyższe lub w trakcie studiów (preferowana lingwistyka)
Zainteresowanie obszarem przetwarzania języka naturalnego
Znajomość języka polskiego na poziomie umożliwiającym komunikację (min. B2); na tym stanowisku nie wymagamy, żeby zatrudniona osoba była native speakerem
Znajomość języka hiszpańskiego na poziomie min. B2
Komunikatywna znajomość języka angielskiego (min. B1/B2)
Umiejętność pracy w zespole
Bardzo dobra organizacja pracy i samodzielność

Mile widziane
Znajomość języka niemieckiego

Oferujemy
Możliwość pogodzenia pracy ze studiami magisterskimi lub doktoranckimi
Pracę na część etatu w oparciu o zatrudnienie na umowę o pracę
Pracę w przyjaznym zespole
Wynagrodzenie 3300 zł netto miesięcznie (w przeliczeniu na pełen etat)