adiunk

Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych
Uniwersytet Wrocławski
  • Miejsce: Wrocław
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk humanistycznych
  • historia

Opis stanowiska

1. Nazwa jednostki organizacyjnej – Instytut Historyczny Uniwersytetu Wrocławskiego

2. Nazwa stanowiska – Adiunkt w Zakładzie Dydaktyki Historii i Wiedzy o Społeczeństwie

3. Zatrudnienie w grupie pracowników badawczo – dydaktycznych, w dyscyplinie naukowej historia

4. Wymagania stawiane kandydatowi:

■ ukończone studia historyczne

■ prowadzenie badań z zakresu dydaktyki historii oraz historii oświaty

■ znajomość przynajmniej jednego języka obcego na poziomie umożliwiającym prowadzenie badań naukowych oraz komunikowanie ich wyników

■ legitymowanie się opublikowaniem lub poświadczonym przyjęciem do druku w ciągu ostatnich czterech lat monografii naukowej lub co najmniej dwóch artykułów naukowych w czasopismach przypisanych do dyscypliny naukowej historia i znajdujących się na ministerialnej liście czasopism punktowanych lub dwóch artykułów w recenzowanych monografiach zbiorowych opublikowanych w wydawnictwach znajdujących się na ministerialnej liście wydawnictw punktowanych.

■ doświadczenie w staraniach o pozyskiwanie środków zewnętrznych na realizację badań naukowych lub realizację zespołowych projektów badawczych lub edukacyjnych poświadczone kierowaniem lub udziałem w projekcie zagranicznym lub krajowym, finansowanym ze środków pozyskanych w krajowych lub zagranicznych, otwartych postępowaniach konkursowych (m.in. MEiN (wcześniej MNiSW), MKiDN, NCN, NCBiR lub FNP).

■ przygotowanie do prowadzenia zajęć dydaktycznych z zakresu dydaktyki historii i wiedzy o społeczeństwie, podstaw dydaktyki. Minimum roczny staż zawodowy na stanowisku nauczyciela historii w szkole podstawowej lub średniej oraz doświadczenie pedagogiczne umożliwiające prowadzenie praktyk śródrocznych i ciągłych przygotowujących studentów do wykonywania zawodu nauczyciela historii i wiedzy o społeczeństwie.  W przypadku kandydatów spoza Polski wymagana czynna znajomość języka polskiego – umożliwiająca prowadzenie zajęć dydaktycznych.

6. Do podstawowych obowiązków na stanowisku adiunkta należeć będzie prowadzenie badań naukowych z zakresu dydaktyki, historii oświaty, podejmowanie obowiązków organizacyjnych związanych z zatrudnieniem w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego, aplikowanie o projekty badawcze, przygotowywanie publikacji naukowych ukazujących się w czasopismach i wydawnictwach znajdujących się na listach ministerialnych, aplikowanie o krajowe i zagraniczne stypendia naukowe, nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów z ośrodkami naukowymi w kraju i zagranicą.

7. Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu 15 lipca 2021 r.

8. Termin rozpoczęcia pracy 1 października 2021 r.

10. Lista wymaganych dokumentów na potrzeby konkursu, w szczególności:

a) podanie skierowane do JM Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego oraz kwestionariusz osobowy osoby ubiegającej się o zatrudnienie,

b) życiorys,