Asystent stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii
Politechnika Wrocławska
  • Miejsce: Wrocław
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka

Opis stanowiska

Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii poszukuje kandydata/ki na stanowisko asystenta badawczo-dydaktycznego w Katedrze Geodezji i Geoinformatyki. Zatrudniona osoba będzie odpowiedzialna za prowadzenie badań naukowych oraz zajęć dydaktycznych z zakresu geodezji i geoinformatyki, a w szczególności naziemnego skaningu laserowego i przetwarzania chmur punktów, geodezyjnych pomiarów szczegółowych (niwelacja, tachimetria, odbiorniki GNSS) oraz geodezji inżynieryjnej (geodezyjna obsługa inwestycji, pomiary przemieszczeń i deformacji).

Nasze wymagania

  • tytuł zawodowy magistra inżyniera otrzymany po ukończeniu studiów w zakresie geodezji i kartografii
  • predyspozycje do pracy naukowej i dydaktycznej,
  • znajomość języka angielskiego co najmniej B2,
  • podstawowa znajomość programowania w językach: Python, SQL i PHP,
  • podjęcie pracy na Politechnice Wrocławskiej jako podstawowym miejscu pracy w rozumieniu ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

Mile widziane

  • praca dyplomowa z zakresu geodezyjnych zastosowań skaningu laserowego będzie dodatkowym atutem,
  • doświadczenie związane z prowadzeniem zajęć dydaktycznych z zakresu geodezji w uczelni wyższej będzie dodatkowym atutem,

Zakres obowiązków

  • Prowadzenie badań naukowych, prac rozwojowych i przygotowywanie publikacji naukowych,
  • Udział w przygotowywaniu wniosków o granty badawcze i badawczo-rozwojowe,
  • Udział w zleceniach i ekspertyzach wykonywanych dla przemysłu i administracji,
  • Kształcenie i wychowywanie studentów,
  • Podnoszenie kwalifikacji,
  • Wykonywanie prac administracyjnych związanych z funkcjonowaniem Katedry,
  • Przestrzeganie zasad etyki, a zwłaszcza Akademickiego Kodeksu Etycznego Politechniki Wrocławskiej

Oferujemy

  • pracę na pełny etat
  • stabilne zatrudnienie w prestiżowej Uczelni
  • możliwość prowadzenia badań naukowych z wykorzystaniem nowoczesnych instrumentów geodezyjnych i specjalistycznego oprogramowania
  • możliwość rozwoju zawodowego

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Podanie o zatrudnienie skierowane do JM Rektora
  • Curriculum Vitae
  • Odpis dyplomu uzyskania tytułu magistra inżyniera
  • Autoreferat informujący o zainteresowaniach i osiągnięciach w działalności naukowo-badawczej, dydaktycznej i organizacyjnej wraz z listą prowadzonych zajęć dydaktycznych i wykazem publikacji oraz projektów naukowych, w których kandydat uczestniczył
  • Oświadczenie, że w przypadku wygrania konkursu Politechnika Wrocławska będzie dla kandydata podstawowym miejscem pracy
  • Oświadczenie o spełnieniu wymogów określonych w art. 113 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce