Lider zespołu lingwistów

Wydział Informatyki i Telekomunikacji
Politechnika Wrocławska
  • Forma zatrudnienia: Etat
  • Wynagrodzenie: 3700 zł netto
  • Dziedzina nauki: informatyka techniczna i telekomunikacja

Poszukujemy osób chętnych do pracy na stanowisku Lider zespołu lingwistów – samodzielny referent w obszarze inżynierii języka naturalnego i technologii językowych w ramach infrastruktury badawczej CLARIN-PL (http://clarin-pl.eu) koordynowanej przez Politechnikę Wrocławską, części europejskiej infrastruktury badawczej technologii językowych CLARIN ERIC (http://clarin.eu).

Zakres obowiązków
Nadzór nad procesem anotacji prowadzonej przez zespół lingwistów
Przygotowywanie specyfikacji anotacji dla wybranych zjawisk: anotacja wydźwięku, emocji, języka propagandy i manipulacji, humoru, sarkazmu, ironii i innych
Nadzór nad doborem tekstów do korpusów w min. 3 językach: polskim, ukraińskim, rosyjskim
Koordynowanie, prowadzenie spotkań i ustaleń z zespołem lingwistów
Przygotowywanie raportów dotyczących analizy zgodności anotatorów
Zarządzanie zakresem projektu oraz dokumentacją (aktualizacja wytworzonej już dokumentacji)
Nadzorowanie i wspieranie procesu testowania rozwiązań
Ścisła współpraca z zespołem deweloperskim

Nasze wymagania
Wykształcenie wyższe w min. jednym z wybranych obszarów: językoznawstwo, socjologia, historia, literaturoznawstwo, filozofia, kulturoznawstwo (lub inne kierunki humanistyczne)
Zainteresowanie obszarem przetwarzania języka naturalnego
Zrozumienie zagadnień technicznych na ogólnym poziomie, w szczególności związanych z tworzeniem korpusów językowych
Komunikatywna znajomość języka polskiego (min. B2/C1), ukraińskiego (min. B2/C1), rosyjskiego (min. B2/C1) i angielskiego (min. B2/C1)
Umiejętność pracy w zespole
Bardzo dobra organizacja pracy i samodzielność

Mile widziane
Znajomość baz danych
Znajomość pakietu Office (Excel, Word na poziomie średniozaawansowanym)
Doświadczenie w zakresie dokumentowania wymagań

Oferujemy
Stabilne zatrudnienie w wymiarze pełnego etatu w oparciu o umowę o pracę
Pracę w przyjaznym zespole
Wynagrodzenie 3700 netto za etat

Aby ubiegać się o tę pracę, wyślij swoje dane e-mailem na agnieszka.dziob@pwr.edu.pl