Profesor (badawczo-dydaktyczny)

Wydział Podstawowych Problemów Techniki
Politechnika Wrocławska
  • Miejsce: Wrocław
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych

Opis stanowiska

Wydział Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej

ogłasza konkurs na stanowisko profesora badawczo-dydaktycznego w Katedrze Inżynierii Biomedycznej

w wymiarze pełnego etatu

Nr referencyjny: K65W11D04/11/2023

Dziedzina: nauk inżynieryjno-technicznych/nauk medycznych i nauk o zdrowiu

Dyscyplina naukowa: inżynieria biomedyczna/nauki medyczne

Rodzaj umowy: umowa o pracę

Profil stanowiska: R4

Opis stanowiska:

Oczekuje się, że kandydat(ka) będzie prowadzić badania naukowe i publikować ich wyniki, wykazywać aktywność w pozyskiwaniu grantów, z zaangażowaniem prowadzić zajęcia dydaktyczne, a także angażować się w prace organizacyjne Katedry i Wydziału.

Tematyka naukowa obejmuje zagadnienia z zakresu szeroko rozumianej inżynierii biomedycznej, zgodne z profilem naukowym Katedry Inżynierii Biomedycznej Wydziału Podstawowych Problemów Techniki, w szczególności: diagnostykę medyczną, ortopedię i traumatologią narządu ruchu.

Zadania:

• prowadzenie badań naukowych zgodnie z profilem badawczym określonym w opisie stanowiska,
• prowadzenie zajęć dydaktycznych w zakresie przedmiotów medycznych i okołomedycznych,
• współpraca z instytucjami zewnętrznymi w zakresie prowadzonych prac naukowo-badawczych,
• ustawiczne podnoszenie kwalifikacji zawodowych,
• przygotowywanie wniosków o granty badawcze,
• wykonywanie zleconych przez przełożonych prac organizacyjnych na rzecz Katedry, Wydziału i Uczelni, związanych z prowadzoną działalnością badawczą i dydaktyczną.

Wymagania:

• tytuł naukowy profesora w zakresie inżynierii biomedycznej lub nauk medycznych,
• istotny dorobek naukowy, potwierdzony artykułami opublikowanymi w recenzowanych międzynarodowych czasopismach naukowych w okresie ostatnich pięciu lat, dotyczący w szczególności tematyki związanej z diagnostyką ortopedyczną,
• kompetencje dydaktyczne w zakresie przedmiotów medycznych,
• dobra znajomość języka polskiego i angielskiego w mowie i piśmie.

Wymagane dokumenty (w wersji elektronicznej):

1.Zgłoszenie przystąpienia do konkursu adresowane do Rektora, zawierające adres poczty elektronicznej kandydata oraz numer referencyjny konkursu https://wppt.pwr.edu.pl/pracownicy/konkursy;
2.Kwestionariusz dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie https://wppt.pwr.edu.pl/pracownicy/konkursy;
3.Kopia dokumentu stwierdzającego uzyskanie tytułu profesora;
4. Autoreferat w formie jednego pliku PDF, zawierający informacje o dorobku w zakresie działalności badawczej,

• doświadczeniu dydaktycznym i działalności organizacyjnej:
• wykształcenie, dotychczasowe zatrudnienie, uzyskane stopnie naukowe i tytuły zawodowe,
• zwięzły opis najważniejszych osiągnięć naukowych,
• lista publikacji z ostatnich pięciu pełnych lat kalendarzowych z podaniem punktacji MEiN (wg najnowszego wykazu, https://wykazy.net.pl/search.php).
• łączna liczba cytowań z wyłączeniem cytowań własnych oraz wartość indeksu Hirscha (wg Web of Science lub SCOPUS),
• wykaz projektów naukowych ze wskazaniem roli kandydata,
• wykaz uzyskanych stypendiów i nagród przyznawanych w drodze konkursu,
doświadczenie w opiece naukowej,
• informacja o odbytych stażach naukowych i zawodowych o długości min. 1 miesiąc,
• informacja o osiągnięciach i posiadanych kompetencjach dydaktycznych,
• informacja o dalszych planach naukowych w kontekście działalności Katedry Inżynierii Biomedycznej Wydziału Podstawowych Problemów Techniki PWr;
5. Oświadczenie o zapoznaniu się z informacją dotycząca przetwarzania danych osobowych https://wppt.pwr.edu.pl/pracownicy/konkursy;
6.Oświadczenie o spełnieniu wymogów określonych w art. 113 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce https://wppt.pwr.edu.pl/pracownicy/konkursy;
7.Oświadczenie Kandydata/Kandydatki, że w przypadku wygrania konkursu Politechnika Wrocławska będzie podstawowym miejscem pracy

Oferujemy:

• zatrudnienie w prestiżowej Uczelni,
• pracę w środowisku naukowym i kompleksie laboratoryjnym na najwyższym światowym poziomie,
• możliwość realizacji planów badawczych, wsparcie w pozyskiwaniu grantów badawczych, ułatwienia w realizacji staży naukowych.
• atrakcyjne programy motywacyjne, w tym premie finansowe za efektywność naukową, znaczące zniżki dydaktyczne dla naukowców realizujących projekty badawcze,
• wsparcie socjalne; dostępność atrakcyjnych pakietów opieki medycznej dedykowanych pracownikom PWr.

Terminy:

Termin składania ofert: 24 kwietnia 2023 r, godzina 24:00.

Orientacyjny termin rozstrzygnięcia konkursu: 9 maja 2023 r.

Planowany termin zatrudnienia: 1 czerwca 2023 r.

Dodatkowe informacje:

Do konkursu mogą przystąpić osoby spełniające warunki określone w ustawie z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. 2022 poz. 574 z późn. zm.), w Statucie Politechniki Wrocławskiej oraz w Kodeksie Etyki Pracowników Politechniki Wrocławskiej.

Składanie dokumentów wyłącznie drogą elektroniczną na adres e-mail wppt.konkursy@pwr.edu.pl.

Wszelka korespondencja związana z konkursem kierowana będzie w formie elektronicznej na adres e-mail podany we wniosku.

Wzory dokumentów/oświadczeń, które należy złożyć razem z dokumentami konkursowymi znajdują się na stronie: https://wppt.pwr.edu.pl/pracownicy/konkursy.

W tytule wiadomości prosimy zaznaczyć nr referencyjny konkursu. Aplikacje osób przesyłających swoje dokumenty bez wskazania konkretnego nr referencyjnego oraz przesłane po terminie składania ofert nie będą rozpatrywane.

Wszelkich informacji na temat przebiegu konkursu udziela asystentka/asystent ds. kadr pod adresem poczty elektronicznej wppt.konkursy@pwr.edu.pl.

Zgłoszenia kandydatek/kandydatów będą rozpatrywane przez komisję konkursową.

I etap. Ocena kandydatów na podstawie nadesłanej dokumentacji w kategoriach:

• dorobek naukowy, w tym opieka naukowa (waga 50%);

• uzyskane granty, praca w projektach, stypendia i nagrody naukowe (waga 20%);

• staże i mobilność naukowa (waga 20%);

• kompetencje i osiągnięcia dydaktyczne, w tym popularyzacja nauki (waga 10%).

II etap. Rozmowa kwalifikacyjna dotycząca prezentacji dotychczasowej aktywności naukowej oraz planowanych badań naukowych. Na rozmowę kwalifikacyjną zapraszani są kandydaci i kandydatki wybrani na podstawie I etapu oceny.

Ostateczna ocena w poszczególnych kategoriach ustalana jest przez komisję z uwzględnieniem przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Uczelnia zastrzega, że konkurs może zostać nierozstrzygnięty bez podania przyczyn.

Prowadzone przez Politechnikę Wrocławską nabory i konkursy są otwarte, realizowane przy zachowaniu przejrzystych i transparentnych zasad opartych na czytelnych i jednoznacznych kryteriach oceny merytorycznej z uwzględnieniem zróżnicowanej kariery zawodowej. Politechnika Wrocławska prowadzi procedury rekrutacyjne zgodnie z wytycznymi Europejskiej Karty Naukowca oraz Kodeksu postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych oraz Polityki Otwartej, Przejrzystej i Merytorycznej Rekrutacji naukowców (OTM-R) w Politechnice Wrocławskiej.

Nabory i konkursy na stanowiska oferowane przez Politechnikę Wrocławską są prowadzone z uwzględnieniem polityki równości szans zgodnie z „Planem Równości dla Politechniki Wrocławskiej na lata 2022-2024”, https://rowna.pwr.edu.pl/aktualnosci/plan-rownosci-dla-pwr-11.html