Asystent stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Filozoficzno-Historyczny
Uniwersytet Łódzki
  • Miejsce: Łodź
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk humanistycznych
  • filozofia

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe filozoficzne minimum licencjat i mgr z nauk humanistycznych lub społecznych
  • Doświadczenie w prowadzeniu badań z zakresu filozofii współczesnej z uwzględnieniem filozofii społecznej
  • Gotowość starania się o projekty badawcze z zakresu filozofii
  • Znajomość przynajmniej jednego (najlepiej dwóch) języka obcego, w stopniu umożliwiającym uczestnictwo w międzynarodowym życiu naukowym
  • Doświadczenie we współpracy z instytucjami kultury
  • Doświadczenie w organizacji konferencji
  • Umiejętność prowadzenia samodzielnych badań naukowych oraz motywacja do pracy naukowo-dydaktycznej
  • Zdolności interpersonalne

Zakres obowiązków

  • prowadzenie i uczestnictwo w badaniach naukowych i pracach rozwojowych
  • pozyskiwanie środków na badania naukowe poprzez aplikowanie w konkursach
  • rozpowszechnianie wyników badań naukowych lub rozwojowych przez publikowanie wyników
  • aktywne uczestnictwo w konferencjach i seminariach naukowych, finansowanych w ramach zadań realizowanych przez jednostkę lub na innych zasadach przyjętych w Uczelni
  • gotowość do pracy w organach kolegialnych Uczelni oraz w wydziałowych, senackich i rektorskich komisjach
  • organizowanie akcji promocyjnych i prezentacyjnych na rzecz Uczelni oraz uczestnictwo w nich
  • udział w organizowaniu konferencji, sympozjów, seminariów i innych form aktywności akademickiej
  • pełnienie funkcji powierzonych przez przełożonych, w tym opieka nad kołami naukowymi i obozami naukowymi

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • życiorys
  • kwestionariusz osobowy (https://www.uni.lodz.pl/kariera)
  • podanie o zatrudnienie skierowane do Rektora Uniwersytetu Łódzkiego
  • opinia kierownika jednostki lub promotora
  • informacja o działalności naukowej, organizacyjnej i społecznej oraz wykaz publikacji
  • odpis dyplomu magisterskiego lub zaświadczenie jednostki o nadaniu stopnia magistra