Opis stanowiska
Wybrany kandydat będzie pracował nad finansowanym przez NCN projektem OPUS 21, pt. „Jak wielkość blastocysty wpływa na zdrowie potomstwa”, K/PBO/000896 279.24
Projekt zweryfikuje czy maksymalizacja wielkości blastocysty determinuje powodzenie ciąży i zdrowie po-urodzeniowe potomstwa. Ponieważ nie wiadomo, jaka wielkość blastocysty jest optymalna pod względem potencjału rozwojowego, najpierw ocenimy rozwój blastocysty w czterech progresywnych stadiach wzrostu (6, 8, 10 dzień rozwoju) w porównaniu do normalnego (4 dzień rozwoju ). Aby opóźnić implantację do wymaganego czasu wzrostu blastocysty, samice zostaną poddane owarektomii w 2 dpc, a następnie blastocysty od młodych płodnych myszy, w zaawansowanym wieku oraz hodowane in vitro zostaną ocenione pod względem cech strukturalnych i funkcjonalnych. Ostatecznie część blastocyst w optymalnym stadium wzrostu (zdefiniowanym na podstawie wyników wcześniejszych eksperymentów) zostanie przeniesiona do biorczyń w ciąży rzekomej do oceny zdrowia.
Nasze wymagania
- Posiadanie co najmniej stopnia doktora
- Posiadanie odpowiedniego dorobku naukowego
- Branie czynnego udziału w życiu naukowym
- Uzyskanie stopnia naukowego doktora w roku zatrudnienia w projekcie lub w okresie 7 lat przed 1 stycznia roku zatrudnienia w projekcie (Okres ten może być przedłużony o czas przebywania w tym okresie na długoterminowych (powyżej 90 dni) udokumentowanych zasiłkach chorobowych lub świadczeniach rehabilitacyjnych w związku z niezdolnością do pracy. Dodatkowo okres ten można przedłużyć o liczbę miesięcy przebywania na urlopach związanych z opieką i wychowaniem dzieci udzielanych na zasadach określonych w Kodeksie pracy, a w przypadku kobiet – o 18 miesięcy za każde urodzone bądź przysposobione dziecko, jeżeli taki sposób wskazania przerw w karierze naukowej jest bardziej korzystny.)
- Uzyskanie stopnia doktora w podmiocie innym niż podmiot, w którym planowane jest zatrudnienie na tym stanowisku, tj. Uniwersytet Jagielloński, lub odbycie co najmniej 10-miesięcznego, ciągłego i udokumentowanego stażu podoktorskiego w podmiocie innym niż podmiot realizujący projekt oraz w kraju innym niż kraj uzyskania stopnia doktora,
- Prof. Grażyna Ptak (Kierownik projektu) nie była promotorem ani promotorem pomocniczym rozprawy doktorskiej kandydata
Zakres obowiązków
- Analiza stanu zapalnego wybranych narządów myszy
- Mikroskopia elektronowa – analiza zarodków
- Analiza transkryptomiczna i proteomiczna
- Raportowanie zadań
- Przygotowanie prac do publikacji
Oferujemy
- • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, w uznanej uczelni,
- • współpracę z interdyscyplinarnym środowiskiem naukowym reprezentowanym przez uznanych naukowców,
- • wsparcie naukowe i możliwość podnoszenia kwalifikacji oraz rozwoju zawodowego,
- • dostęp do infrastruktury badawczej,
- • benefity w postaci m.in. Karty Multisport, zajęć sportowych, możliwość skorzystania z pakietów medycznych, ubezpieczenia grupowego,
- • dodatkowe świadczenia socjalne.
Dokumenty wymagane do rekrutacji
- CV,
- kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie,
- kopia dyplomu doktorskiego lub doktora habilitowanego - jeżeli Kandydat /Kandydatka posiada,
- informacja o dorobku naukowym, dydaktycznym i organizacyjnym Kandydata /Kandydatki,
- oświadczenie stwierdzające, że UJ będzie podstawowym miejscem pracy w przypadku wygrania konkursu,
- oświadczenie w trybie art. 113 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce,
- oświadczenie o znajomości i akceptacji zasad dotyczących zarządzania własnością intelektualną oraz zasad komercjalizacji UJ.
- wykaz publikacji (z podaniem wydawnictwa i ilości stron),
- recenzja pracy doktorskiej lub rozprawy habilitacyjnej – jeżeli Kandydatka /Kandydat posiada
- opinia o predyspozycjach i kwalifikacjach Kandydata/ Kandydatki do pracy naukowej oraz dydaktycznej – z uwzględnieniem wyników ankiet studenckich, jeżeli Kandydat /Kandydatka takiej ocenie podlegał/a.
Załączniki
Dodatkowe informacje dla kandydata
Forma składania zgłoszeń: pocztą elektroniczną na adres job.mcb@uj.edu.pl, tytuł „Adiunkt OPUS 21 post doc2_279.2024”
Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu: 31.12.2024 r.
Pierwszym etapem postępowania konkursowego jest weryfikacja formalna złożonych dokumentów. Oferty, które przejdą pozytywnie weryfikację formalną podlegają ocenie merytorycznej podczas, której może zostać przeprowadzona rozmowa rekrutacyjna (bezpośrednio lub za pośrednictwem kanałów komunikacji elektronicznej), po uprzednim uzgodnieniu terminu z Kandydatem /Kandydatką.
Od negatywnej oceny Komisji konkursowej, Kandydatowi /Kandydatce przysługuje prawo do złożenia odwołania w terminie 7 dni od dnia otrzymania informacji.
Proces konkursowy prowadzony jest zgodnie z Polityką Otwartej, Transparentnej i Merytorycznej Rekrutacji na Uniwersytecie Jagiellońskim.