Opis stanowiska
OPIS STANOWISKA:
Katedra prowadzi zespołowe badania ekologii ewolucyjnej, behawioralnej i fizjologicznej ptaków, z dziuplakami wtórnymi jako głównym modelem doświadczalnym. Badania obejmują także pasożyty ptaków, w tym kleszcze, oraz bezkręgowce w diecie i gniazdach ptaków.
Katedra prowadzi zajęcia akademickie na studiach I, II i III stopnia, na kierunkach: Biologia, Ochrona środowiska, Biomonitoring i biotechnologie ekologiczne, Biologia kryminalistyczna oraz EkoMiasto.
Nasze wymagania
- WYMAGANIA: Kandydat na ww. stanowisko powinien cechować się nienaganną postawą etyczną i spełniać wymagania art. 113 i art. 116 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z dnia 20 lipca 2018 r. (Dz. U. z 2024 r. poz. 1571) oraz Statutu Uniwersytetu Łódzkiego. Poszukiwany jest kandydat o szerokich zainteresowaniach biologicznych, dobrej znajomości ptaków i ich biologii, silnej motywacji i umiejętności pracy w zespole, zarówno w warunkach terenowych, jak i laboratoryjnych. Pożądane jest doświadczenie w badaniach nad ptakami i pasożytniczymi bezkręgowcami, wraz z analizą danych. Ważnym atutem byłoby doświadczenie w pracy laboratoryjnej w zakresie genetyki molekularnej. Kandydat powinien spełniać następujące kryteria i posiadać: • stopień naukowy doktora w zakresie nauk biologicznych lub pokrewnych, uznawany w Polsce (dyplom lub stosowne zaświadczenie o nadaniu stopnia doktora); • udokumentowany dorobek naukowy z zakresu biologii (przynajmniej dwie publikacje w czasopismach indeksowanych przez Journal Citation Reports, uzyskujących min. 100 punktów MNiSzW); • wolę uczestniczenia w badaniach zespołowych Katedry; • dobrą znajomość języka angielskiego; • pełną znajomość języka polskiego mówionego i pisanego, ze względu na obowiązki dydaktyczne i administracyjne; • ze względu na obowiązek dydaktyczny, od Kandydata oczekuje się podstawowej wiedzy w obszarze tematyki badawczej i dydaktycznej Katedry oraz otwartości na nowe zadania; • dodatkowymi atutami będą: 1) doświadczenie w realizacji prac krajowych i/lub międzynarodowych oraz udokumentowany naukowy staż zagraniczny, 2) znajomość metod terenowych i analitycznych, 3) udział w konferencjach naukowych, 4) odbyte kursy; • Kandydat musi spełniać warunek niekaralności w zakresie przestępstw określonych w rozdziale XIX i XXV Kodeksu karnego, w art. 189a i art. 207 Kodeksu karnego oraz w ustawie z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1939). Od kandydata oczekuje się profesjonalizmu, zaangażowania, kreatywności, umiejętności pracy w zespole.
Zakres obowiązków
- ZAKRES OBOWIĄZKÓW BADAWCZYCH: ‒ prowadzenie i uczestnictwo w badaniach naukowych; ‒ pozyskiwanie środków na badania naukowe poprzez aplikowanie w konkursach ogólnokrajowych lub międzynarodowych; ‒ rozpowszechnianie wyników badań naukowych lub rozwojowych przez publikowanie ich w czasopismach naukowych z listy Journal Citation Reports; ‒ realizacja międzynarodowej mobilności w celach badawczych; ‒ doskonalenie własnych kwalifikacji zawodowych, w tym w celu uzyskania kolejnych stopni naukowych i tytułu naukowego; ‒ wypełnianie ww. obowiązków oraz innych powierzonych przez bezpośredniego przełożonego, zgodnych ze strategią Uczelni i Wydziału. ZAKRES OBOWIĄZKÓW DYDAKTYCZNYCH: ‒ prowadzenie zajęć dydaktycznych realizowanych w ramach stosunku pracy w wymiarze rocznym, określonym przez Senat na studiach stacjonarnych, niestacjonarnych i podyplomowych; ‒ udział w opracowywaniu oraz aktualizowaniu programów kształcenia i planów zajęć dydaktycznych; ‒ opracowywanie materiałów dydaktycznych do prowadzonych zajęć;‒ prowadzenie i recenzowanie prac dyplomowych; ‒ podnoszenie własnych kwalifikacji zawodowych w zakresie prowadzonych zajęć dydaktycznych; ‒ dbałość o wysoką jakość kształcenia i zgodność pracy dydaktycznej z zasadami wewnętrznego systemu zapewniania jakości kształcenia; ‒ wykonywanie innych powierzonych przez bezpośredniego przełożonego obowiązków dydaktycznych.
Dokumenty wymagane do rekrutacji
- DOKUMENTY WYMAGANE DO REKRUTACJI: Osoby przystępujące do konkursu powinny złożyć podanie o zatrudnienie skierowane do JM Rektora Uniwersytetu Łódzkiego, wraz z wymienionymi poniżej załącznikami: - kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie oraz oświadczenia dostępne na stronie internetowej Uniwersytetu Łódzkiego – w tym oświadczenie, że Uniwersytet Łódzki będzie podstawowym miejscem pracy kandydata (https://www.uni.lodz.pl/kariera ); - list motywacyjny; - życiorys ze zdjęciem, a w nim wykaz dotychczasowych osiągnięć naukowych: publikacji, referatów konferencyjnych, staży i projektów naukowych, odbytych szkoleń itp.; - informacja dotycząca stopnia znajomości języka polskiego (dla obcokrajowców); - informacja dotycząca stopnia znajomości języka angielskiego i ewentualnych innych; - kopia dyplomu doktorskiego lub zaświadczenie o nadaniu stopnia doktora; - klauzula RODO dostępną na stronie internetowej Uniwersytetu Łódzkiego (https://www.uni.lodz.pl/kariera). - oświadczenia, których wzory stanowią załączniki nr 1 i 2 do wersji zupełnej Standardów Ochrony Małoletnich obowiązujących w UŁ (https://www.uni.lodz.pl/kariera )
Dodatkowe informacje dla kandydata
Termin rozstrzygnięcia konkursu: 20.12.2024 r.
Zastrzegamy sobie prawo przeprowadzenia rozmów kwalifikacyjnych z wybranymi osobami. Dojazd i pobyt odbywają się na koszt własny kandydata.
Wygranie konkursu nie gwarantuje zatrudnienia w Uniwersytecie Łódzkim.