Opis stanowiska
Adiunkt, post-doc, posiadający stopień doktora (PhD) w dziedzinie filozofii lub fizyki, nauczyciel akademicki w grupie pracowników naukowych. Kandydat będzie realizował zadania w ramach projektu badawczego „Machiańskie ramy dla fizyki kwantowej”, kierowanego przez dr. hab. Antonio Vassallo. Działalność badawcza kandydata powinna polegać na ścisłej współpracy z kierownikiem projektu w zakresie rozwoju relacyjnych modeli kwantowych i ich interpretacji metafizycznych. Od kandydata oczekuje się współautorstwa kilku publikacji w recenzowanych czasopismach naukowych, a także aktywnego udziału w krajowych i międzynarodowych wydarzeniach naukowych (konferencje, warsztaty). Od kandydata oczekuje się również sumiennego wykonywania obowiązków organizacyjnych powierzonych przez kierownika projektu na rzecz realizacji projektu oraz Zakładu Filozofii i Etyki w Administracji.
Nasze wymagania
- Stopień naukowy doktora w dziedzinie fizyki lub filozofii.
- Ugruntowana znajomość filozofii fizyki.
- Udokumentowane doświadczenie badawcze w zakresie filozofii nauki, metafizyki lub fundamentów fizyki
- Dobra znajomość języka angielskiego pozwalająca na swobodną pracę w międzynarodowym zespole i publikację wyników badań w renomowanych czasopismach
- Znajomość zagadnień związanych z relacjonizmem, czystą dynamiką kształtu (PSD) i ontologią fizyki kwantowej będzie dodatkowym atutem.
Zakres obowiązków
- Realizowanie zadania w ramach projektu badawczego "Machiańskie ramy dla fizyki kwantowej", kierowanego przez dr. hab. Antonio Vassallo.
- Działalność badawcza polegająca na ścisłej współpracy z kierownikiem projektu w zakresie rozwoju relacyjnych modeli kwantowych i ich interpretacji metafizycznych.
Dokumenty wymagane do rekrutacji
- podanie o zatrudnienie skierowane do Prorektora ds. Ogólnych
- życiorys
- list motywacyjny zawierający wykaz osiągnięć naukowych
- kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie;
- odpis dyplomu doktorskiego
- inne dokumenty potwierdzające posiadanie dodatkowych kwalifikacji
- dwa listy rekomendacyjne wysłane oddzielnie na adres: agnieszka.kapczynska@pw.edu.pl;
- oświadczenie o uznaniu PW jako podstawowego miejsca pracy, w rozumieniu ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce;
- oświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnych,
- oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych,
- oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe;
- oświadczenie o nieukaraniu karą dyscyplinarną, o której mowa w art. 276 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy.
Załączniki
Dodatkowe informacje dla kandydata
Zakład Filozofii i Etyki prowadzi badania i dydaktykę m.in. w filozofii fizyki, informatyki i sztucznej inteligencji, matematyki, a także w zakresie ontologii formalnej, logiki, teorii argumentacji, teorii etosu, fenomenologii oraz etyki w administracji. Oryginalnym rysem badań jest ich silny związek z matematyką, fizyką oraz informatyką. Sprzyjają temu kompetencje zarówno z zakresu nauk ścisłych, jak i filozofii większości pracowników Zakładu (wykaz pracowników znajduje się tutaj). Jest to także jeden z najbardziej umiędzynarodowionych zespołów filozoficznych w Polsce. W zespole działają cztery grupy badawcze: Laboratorium Nowego Etosu, Philosophy of Physics Group, Topological Philosophy Group, Philosophy of Computing Group oraz centrum badawcze International Center for Formal Ontology. Pracownicy publikują swoje artykuły w czołowych czasopismach filozoficznych na świecie. Zakład Filozofii i Etyki to wyjątkowe miejsce do pracy–zgrany, niewielki, dobrze zarządzany zespół.