Nasze wymagania
- 1. Posiadanie dyplomu magistra Zootechniki lub Biologii oraz stopnia doktora w dziedzinie nauk rolniczych w dyscyplinie Zootechnika i rybactwo.
- 2. Wykazanie się znaczącym dorobkiem naukowym, dydaktycznym i organizacyjnym w zakresie hodowli i chowu przeżuwaczy oraz oceny mleka pod kątem jego jakości i prozdrowotnych właściwości dla człowieka
- 3. Posiadanie predyspozycji do pracy dydaktycznej i naukowo-badawczej, na stanowisku nauczyciela akademickiego (przeszkolenie pedagogiczne).
- 4. Doświadczenie w pracy laboratoryjnej w zakresie: oceny jakości mleka z uwzględnieniem m.in. składu kwasów tłuszczowych w tłuszczu mlekowym oznaczanych metodą chromatografii gazowej GC-FID; stosowania technik biologii molekularnej, np. reakcji PCR, m.in. do wykrywania zafałszowań żywności, a także wykorzystywanych w pracach hodowlanych bydła do modyfikacji parametrów wartości odżywczych mleka (np. zawartości tłuszczu i profilu kwasów tłuszczowych w tłuszczu mlekowym) i wartości technologicznych surowców zwierzęcych i ich przetworów; przeprowadzania izolacji DNA; analizy SNPów określonych genów oraz ich genotypowania.
- 5. Gotowość do prowadzenia badań poza uczelnią (wyjazdy służbowe).
- 6. Znajomość znajomość języka angielskiego lub niemieckiego w stopniu umożliwiającym samodzielne pisanie publikacji naukowych.
- 7. Posiadanie podstawowej wiedzy z zakresu procesów komercjalizacji i wdrażania wyników badań oraz transferu technologii.
- 8. Umiejętność dobrej organizacji i planowania pracy (zarówno pracy naukowo-badawczej, laboratoryjnej jak i przy opracowywaniu wyników badań, pisaniu publikacji, projektów naukowych itp.).
- 9. Umiejętność nawiązywania nowych kontaktów badawczych, utrzymywania pozytywnych relacji ze współpracownikami i studentami.
Zakres obowiązków
- prace badawcze
- prace dydaktyczne
- prace organizacyjne
Dokumenty wymagane do rekrutacji
- 1. Podanie o zatrudnienie adresowane do Rektora
- 2. Kwestionariusz osobowy.
- 3. Odpis dyplomu potwierdzający ukończenie studiów .
- 4. Odpis dokumentu stwierdzającego uzyskanie stopnia doktora.
- 5. Autoreferat z opisem osiągnięć dydaktycznych, naukowych i organizacyjnych
- 6. Oświadczenie o akceptacji warunków konkursu obowiązujących w Uniwersytecie.
- 7. Oświadczenie, iż zatrudnienie w Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu będzie podstawowym miejscem pracy.
- 8. Oświadczenie o spełnieniu warunków z art. 113 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.
- 9. CV z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych.
- 10. Zaświadczenie o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie przestępstw określonych w rozdziale XIX i XXV, w art. 189a i art. 207 Kodeksu karnego oraz w ustawie z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii lub odpowiadających tym przestępstwom czynów zabronionych określonych w przepisach prawa obcego.
Załączniki
Weź udział w rekrutacji
Dziekanat Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, ul. Wojska Polskiego 28, 61-637 Poznań