Opis stanowiska
Poszukujemy wysoce zmotywowanego i entuzjastycznego doktoranta na okres 3 lat w Międzynarodowym Centrum Badań nad Innowacyjnymi Materiałami Biopochodnymi (ICRI-BioM) Politechniki Łódzkiej. Stanowisko jest częścią projektu „Aktywne w podczerwieni powłoki wielowarstwowe stopów tytanu do dezynfekcji superbakterii” (NIR-CURATOR), finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki.
Kierownik projektu: dr hab. Vignesh Kumaravel, prof. uczelni (ICRI-BioM, Politechnika Łódzka).
Nasze wymagania
- Kandydat musi posiadać tytuł magistra/magistra nauk technicznych (MSc/MTech) w jednej z następujących dziedzin: chemia, materiałoznawstwo, biotechnologia, biochemia, elektrochemia lub dziedziny pokrewne
- Status doktoranta na początku i w trakcie udziału w projekcie
- Dobra znajomość praktyczna i teoretyczna w zakresie eksperymentów antybakteryjnych i eksperymentów z hodowlami komórkowymi
- Praktyczna znajomość eksperymentów elektrochemicznych, wytwarzania nanomateriałów i technik ich charakteryzacji
- Silna etyka pracy i entuzjazm do badań
- Aktywny udział w studenckich kołach naukowych, stowarzyszeniach zawodowych i konferencjach akademickich
- Biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
- Znajomość analizy błędów i statystycznej analizy danych odnoszących się do wyników eksperymentów
Mile widziane
- Publikacje w recenzowanych czasopismach naukowych oraz zagraniczne staże naukowe będą dodatkowym atutem
- Wcześniejsze doświadczenie w mikrobiologii i technikach powlekania elektrochemicznego będzie dodatkowym atutem
Zakres obowiązków
- Rozwój nanomateriałów i powłok dla stopów tytanu drukowanych w technologii 3D
- Charakterystyka materiałów i powłok z wykorzystaniem technik XRD, Raman, XPS, FE-SEM, TEM i AFM
- Badanie właściwości antybakteryjnych powłok i materiałów in vitro w stosunku do wybranych drobnoustrojów
- Badanie mechanizmów antybakteryjnych z wykorzystaniem odpowiednich testów i technik analitycznych
- Badania biozgodności powłok antybakteryjnych
Oferujemy
- Stypendium doktoranckie zgodnie z regulaminem Międzywydziałowej Szkoły Doktorskiej (IDS). Aktywne środowisko badawcze i wysoce zmotywowany zespół
Dokumenty wymagane do rekrutacji
- Krótki list motywacyjny (jedna strona) przedstawiający powody zainteresowania stanowiskiem, CV zawierające informacje o dotychczasowych projektach badawczych, doświadczeniu zawodowym, celach zawodowych oraz pełną listę streszczeń konferencji i/lub publikacji, a także kopie dyplomów ukończenia studiów i transkryptów
- Zgoda na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z poniższym oświadczeniem: w celu realizacji procesu rekrutacji prosimy o dołączenie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach rekrutacyjnych, które powinno zawierać następującą klauzulę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla celów niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)”
Załączniki
Dodatkowe informacje dla kandydata
Najlepsi kandydaci zostaną zaproszeni na 30-minutową rozmowę kwalifikacyjną, która odbędzie się na platformie Microsoft Teams.
Konkurs może nie zostać rozstrzygnięty z powodu braku kandydatów spełniających wymagania. Od decyzji Komisji Rekrutacyjnej nie przysługuje odwołanie. Stypendium przyznawane jest zgodnie z REGULAMINEM PRZYZNAWANIA STYPENDIÓW NCN NA PROJEKTY BADAWCZE FINANSOWANE PRZEZ NCN. Stypendium naukowe NCN można łączyć z innymi stypendiami i wynagrodzeniami finansowanymi ze środków NCN przyznanych w ramach więcej niż jednego projektu badawczego, z zastrzeżeniem, że łączna kwota pobieranych stypendiów i wynagrodzeń nie może przekroczyć 5000 zł miesięcznie.