Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

  • Miejsce: Gdańsk
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki fizyczne

Opis stanowiska

Adiunkt (na zastępstwo) w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych w Zakładzie Spektroskopii Fazy Skondensowanej Instytutu Fizyki Doświadczalnej

Nasze wymagania

  • Stopień naukowy doktora nauk fizycznych lub dziedzin pokrewnych
  • Znajomość języka polskiego i angielskiego na poziomie pozwalającym na prowadzenie zajęć dydaktycznych oraz umożliwiającym pracę w środowisku naukowym
  • Doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych na poziomie akademickim z zakresu fizyki doświadczalnej
  • Udokumentowany dorobek naukowy w czasopismach recenzowanych, w których kandydat jest pierwszym autorem lub współautorem
  • Doświadczenie w realizacji projektów naukowo-badawczych jako wykonawca lub kierownik
  • Czynny udział w życiu naukowym przejawiający się w szczególności w wystąpieniach na konferencjach i sympozjach międzynarodowych i krajowych
  • Samodzielność w pracy badawczej, umiejętność pracy w zespole, chęć doskonalenia warsztatu naukowego

Mile widziane

  • Doświadczenie w pracy laboratoryjnej w zakresie pomiarów elektrycznych i spektroskopowych
  • Biegła znajomość techniki pomiarów wysokociśnieniowych realizowanych w komorach wysokociśnieniowych z kowadłami diamentowymi

Zakres obowiązków

  • Prowadzenie badań w dyscyplinie nauk fizycznych
  • Prowadzenie zajęć dydaktycznych na studiach I-III stopnia na kierunkach: fizyka i pokrewne w wymiarze 210 godzin/rok akademicki
  • Aktywny udział w krajowych/zagranicznych projektach naukowych i grantach
  • Wnioskowanie o indywidualne/grupowe granty badawcze
  • Realizacja zadań organizacyjnych zgodnie z ustalonym zakresem obowiązków

Oferujemy

  • Umowa o pracę

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Podanie o zatrudnienie (skierowane do JM Rektora Uniwersytetu Gdańskiego)
  • Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie (dostępny na stronie https://ug.edu.pl/pracownicy/strony_jednostek/dzial_kadr)
  • Kopię dyplomu uzyskania stopnia doktora nauk fizycznych
  • Informację o dorobku naukowym i dydaktycznym
  • Oświadczenie o czynnej znajomości języka angielskiego