Adiunkt stanowisko badawcze

  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: część etatu, umowa o pracę
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki chemiczne

Opis stanowiska

WCH.1210-16/2022

Oferta pracy dla postdoka w projekcie NCN SONATA: Dynamiczna krystalografia kwantowa dla dokładnych struktur, entropii i innych właściwości termodynamicznych kryształów molekularnych

Celem projektu jest opracowanie nowej metody udokładniania danych rentgenowskich, dzięki której możliwe będzie uzyskanie właściwości termodynamicznych kryształów molekularnych, które uwzględniają wkład entropii oscylacyjnej i konfiguracyjnej do energii swobodnej dla kryształów molekularnych. Uzyskanie właściwości termodynamicznych z obliczeń teoretycznych oraz danych dyfrakcji rentgenowskiej byłoby znaczącym przełomem – zrozumienie stabilności molekularnego ciała stałego jest nadal jednym z najgorętszych tematów w krystalografii, chemii, farmacji i fizyce.

Nasze wymagania

  • Doktorat z krystalografii, chemii obliczeniowej lub dziedziny pokrewnej
  • Znajomość DFT
  • Znajomość zasad dyfrakcji rentgenowskiej monokryształu
  • Samodzielność, proaktywność, kreatywność
  • Zorganizowanie, sumienność i rzetelność, umiejętność pracy w grupie
  • Doskonałe umiejętności komunikacyjne i prezentacyjne umożliwiające dzielenie się złożonymi pomysłami i wynikami z osobami nie będącymi ekspertami
  • Biegła znajomość języka angielskiego

Mile widziane

  • Znajomość programowania w języku Python

Zakres obowiązków

  • przeprowadzanie obliczeń teoretycznych (głównie DFT dla układów periodycznych)
  • prowadzenie dokumentacji naukowej
  • tworzenie publikacji z wyników badań
  • dzielenie się wiedzą z doktorantami i studentami w zakresie chemii teoretycznej

Oferujemy

  • Łączne wynagrodzenie przed opodatkowaniem (brutto/brutto) wynosi 10 000 zł/miesiąc
  • Szerokie wsparcie w rozwijaniu umiejętności
  • Kontrakt z Uniwersytetem Warszawskim (pełen etat/umowa o pracę na stanowisku adiunkta w grupie pracowników badawczych, na okres 2 lat z możliwością przedłużenia, na Wydziale Chemii UW)

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • CV
  • list motywacyjny
  • lista publikacji
  • informacja o przetwarzaniu danych osobowych
  • oświadczenie o zapoznaniu się i akceptacji regulaminu przeprowadzania konkursów na UW
  • referencje