Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

  • Miejsce: Gdańsk
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • automatyka, elektronika, elektrotechnika i technologie kosmiczne

Opis stanowiska

• prowadzenie badań i zajęć dydaktycznych z zakresu właściwości materiałów funkcjonalnych i obszarów tematycznych Centrum Materiałów Przyszłości
• publikowanie wyników badań w renomowanych międzynarodowych czasopismach naukowych
• aktywny udział w pozyskiwaniu grantów na szczeblu krajowym i/lub międzynarodowym
• budowanie współpracy naukowej i nawiązywanie nowej
• prowadzenie działalności naukowej i dydaktycznej w Katedrze Inżynierii Materiałów Funkcjonalnych

Nasze wymagania

  • stopień naukowy doktora w dziedzinie elektroniki/inżynierii materiałowej/fizyki/nanotechnologii
  • profil badawczy odpowiadający badaniom prowadzonym w Katedrze Inżynierii Materiałów Funkcjonalnych
  • osiągnięcia naukowe potwierdzone publikacjami w renomowanych czasopismach naukowych
  • doświadczenie w badaniach nad zużywalnością materiałów
  • umiejętność pracy w grupie
  • płynna komunikacja w języku angielskim (na poziomie C2)
  • bardzo dobre umiejętności organizacyjne

Zakres obowiązków

  • prowadzenie badań i zajęć dydaktycznych z zakresu właściwości materiałów funkcjonalnych i obszarów tematycznych Centrum Materiałów Przyszłości
  • publikowanie wyników badań w renomowanych międzynarodowych czasopismach naukowych
  • aktywny udział w pozyskiwaniu grantów na szczeblu krajowym i/lub międzynarodowym
  • budowanie współpracy naukowej i nawiązywanie nowej
  • prowadzenie działalności naukowej i dydaktycznej w Katedrze Inżynierii Materiałów Funkcjonalnych

Oferujemy

  • pracę w jednej z wiodących uczelni technicznych w Polsce
  • akademicką kulturę organizacyjną opartą na zasadach szacunku • stabilne warunki zatrudnienia
  • • dodatkowe wynagrodzenie roczne • możliwość wypoczynku w Ośrodku Wczasowym Politechniki Gdańskiej położonym wmalowniczym otoczeniu kaszubskich jezior i lasów • wyjazdy zagraniczne w ramach programu Erasmus+ • szkolenia wewnętrzne • dostęp do uczelnianej biblioteki • możliwość przystąpienia do: grupowego pracowniczego ubezpieczenia na życie, prywatnej opieki medycznej, programu sportowo-rekreacyjnego Benefit (karta MultiSport) • zajęcia sportowe prowadzone w obiektach Politechniki Gdańskiej • przedszkole, punkty gastronomiczne oraz strefy relaksu na terenie Uczelni • stanowiska do przewijania i punkt karmienia dzieci • parking dla pracowników • dofinansowanie do wypoczynku • preferencyjne pożyczki • pracę w miejscu dobrze skomunikowanym • i wiele więcej pełną listę korzyści znajdziesz na stronie: https://chr.pg.edu.pl/dolacz-donas

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • CV - pisemna deklaracja wyrażająca chęć przystąpienia do konkursu - dokumenty potwierdzające uzyskane stopnie/tytuły naukowe oraz zawodowe - informacja o dorobku zawodowym - wykaz publikacji (podany chronologicznie) - wskazana jest opinia jednego samodzielnego pracownika naukowego - oświadczenie, że Politechnika Gdańska będzie podstawowym miejscem pracy w przypadku zatrudnienia kandydata