Adiunkt stanowisko badawcze

  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Wynagrodzenie: ok. 8 800 zł brutto/m-c zł brutto
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • matematyka

Opis stanowiska

Opis projektu
Projekt obejmuje interdyscyplinarne zagadnienia z pogranicza informatyki, matematyki i fizyki,
skupiając się na węzłach, trójrozmaitościach, kołczanach i teorii strun. Pytania badawcze to między
innymi:
● Czy algorytm może nauczyć się generować kołczan dla zadanego węzła?
● Co odróżnia kołczany symetryczne odpowiadające węzłom od pozostałych?
● Jaka jest relacja między kołczanami a różnymi niezmiennikami węzłów?

Nasze wymagania

  • Stopień doktora informatyki/matematyki/fizyki lub nauk pokrewnych w momencie zatrudniania (stopień musi być uzyskany nie wcześniej niż 7 lat przed rokiem zatrudnienia w projekcie)
  • Doświadczenie w uczeniu maszynowym jest wymagane
  • Doświadczenie w topologii kwantowej będzie dodatkowym atutem
  • Doświadczenie w aplikacji ucznia maszynowego w matematyce lub fizyce będzie dodatkowym atutem
  • Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają warunki określone w art. 113 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z dnia 20 lipca 2018 r. (Dz.U. 2022 poz. 574 ze zmianami).

Zakres obowiązków

  • Wybrany kandydat pracować będzie nad aplikacją uczenia głębokiego do topologii niskowymiarowej oraz kwantowej teorii pola.

Oferujemy

  • Wybrany kandydat zostanie zatrudniony na pełen etat na czas określony w wymiarze 24 miesięcy, rozpoczynając od 1 października 2024 r. (do ustalenia z wybranym kandydatem).
  • Wynagrodzenie na tym stanowisku wynosi ok. 8 800 zł brutto/m-c.
  • Stanowisko nie jest obciążone obowiązkami dydaktycznymi i zawiera budżet na podróże służbowe.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • CV
  • Listę publikacji (włączając preprinty)
  • Opis planów badawczych uwzględniający temat projektu (maks. 2 strony)
  • Imiona i nazwiska oraz adresy email 3 osób, które mogą zostać poproszone o list polecający
  • Skan podpisanego oficjalnego zgłoszenia adresowanego do Dziekana WMIM UW zawierającego zdanie: „Oświadczam, że akceptuję zasady przeprowadzania konkursu na stanowisko nauczyciela akademickiego na UW zgodnie z zarządzeniem nr 106 Rektora UW z dnia 27 września 2019 r., paragraf 1 ust. 4 pkt 12”.
  • Skan podpisanej klauzuli o przetwarzaniu danych osobowych (w załączeniu)