Adiunkt stanowisko badawcze

Jagiellońskie Centrum Rozwoju Leków
Uniwersytet Jagielloński
  • Miejsce: Kraków
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Wynagrodzenie: zgodne z zasadami projektu zł brutto
  • Dziedzina nauk medycznych i nauk o zdrowiu
  • nauki medyczne

Opis stanowiska

Udział w realizowaniu projektu MAESTRO 13
„Przeprogramowanie metaboliczne w dysfunkcji śródbłonka i sztywności naczyń krwionośnych zależnych od wieku; nowy mechanizm starczego stanu zapalnego („inflamm-ageing”)”

MAESTRO 13 for Professor Stefan Chłopicki

Nasze wymagania

  • Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w art. 113, 116 ust. 2 pkt 3) ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz zgodnie z § 165 Statutu UJ odpowiadają następującym kryteriom kwalifikacyjnym: • posiadają co najmniej stopień doktora; • posiadają odpowiedni dorobek naukowy; • biorą czynny udział w życiu naukowym
  • Spełniają wymagania Narodowego Centrum Nauki oraz
  • wykazują predyspozycje do pracy badawczej;
  • wiedza i doświadczenie w optymalizacji metod przygotowania próbek biologicznych do analizy LC/MS;
  • doświadczenie w analizach metabolomicznych lub proteomicznych;
  • znajomość metodologii LC/MS, LC/HRMS, doświadczenie w rozwijaniu problemów analitycznych;
  • doświadczenie w: - prowadzeniu badań analitycznych, - bioinformatycznej analizie wyników, - prowadzeniu badań w modelach zwierzęcych chorób, - interdyscyplinarnych badaniach analitycznych patogenezy chorób (modele zwierzęce lub ludzkie),
  • czynny udział w życiu naukowym przejawiający się w szczególności w wystąpieniach na konferencjach naukowych zagranicznych i krajowych;
  • dorobek naukowy w postaci publikacji, szkoleń, udziału w projektach badawczych;
  • biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie;
  • doświadczenie i zamiłowanie do pracy naukowej.

Zakres obowiązków

  • wg Regulaminu Pracy UJ - Załącznik nr 1 do Regulaminu pracy Uniwersytetu Jagiellońskiego – Wzory zakresu zadań i obowiązków nauczyciela akademickiego, oraz:
  • udział w realizacji projektu Maestro 13 „Przeprogramowanie metaboliczne w dysfunkcji śródbłonka i sztywności naczyń krwionośnych zależnych od wieku; nowy mechanizm starczego stanu zapalnego („inflamm-ageing”) finansowany przez Narodowe Centrum Nauki;
  • głównym zadaniem będzie prowadzenie badań analitycznych i udział w badaniach doświadczalnych in vivo i ex vivo,
  • przeprowadzenie wszechstronnej analizy bioinformatycznej danych analitycznych i niecelowanych analiz metabolomicznych przy użyciu różnych dostępnych programów i narzędzi bioinformatycznych;
  • projektowanie, przygotowywanie i przeprowadzanie eksperymentów w ramach projektu;
  • integracja danych, analiza statystyczna oraz analiza i opis wyników badań;
  • przygotowywanie raportów okresowych, publikacji naukowych, prezentujących wyniki badań;
  • aktywny udział w konferencjach międzynarodowych;
  • aktywna współpraca z zespołem JCET;
  • dbanie o powierzony sprzęt laboratoryjny.

Oferujemy

  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, w uznanej uczelni,
  • współpracę z interdyscyplinarnym środowiskiem naukowym reprezentowanym przez uznanych naukowców,
  • wsparcie naukowe i możliwość podnoszenia kwalifikacji oraz rozwoju zawodowego,
  • dostęp do infrastruktury badawczej,
  • benefity w postaci m.in. Karty Multisport, zajęć sportowych, możliwość skorzystania z pakietów medycznych, ubezpieczenia grupowego,
  • dodatkowe świadczenia socjalne.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • CV
  • kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie
  • kopia dyplomu doktorskiego lub doktora habilitowanego - jeżeli Kandydat /Kandydatka posiada,
  • informacja o dorobku naukowym, dydaktycznym i organizacyjnym Kandydata /Kandydatki,
  • oświadczenie stwierdzające, że UJ będzie podstawowym miejscem pracy w przypadku wygrania konkursu
  • oświadczenie w trybie art. 113 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce,
  • oświadczenie o znajomości i akceptacji zasad dotyczących zarządzania własnością intelektualną oraz zasad komercjalizacji UJ.
  • wykaz publikacji (z podaniem wydawnictwa i ilości stron),
  • opinia o predyspozycjach i/lub kwalifikacjach Kandydata/ Kandydatki do pracy naukowej (referencje)
  • Druki oświadczeń (nr 5-7) oraz wzór kwestionariusza osobowego (nr 2) można pobrać na stronie: https://cso.uj.edu.pl/konkursy