Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Elektroniki , Fotoniki i Mikrosystemów
Politechnika Wrocławska
  • Miejsce: Wrocław
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Wynagrodzenie: 5000-6000 zł brutto
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • automatyka, elektronika, elektrotechnika i technologie kosmiczne

Opis stanowiska

Pracownik badawczo-dydaktyczny, w którego zakresie obowiązków prowadzenie będzie zajęć dydaktycznych z zakresu podstawowych przedmiotów elektronicznych, metod numerycznych, fotoniki oraz prowadzenie badań naukowych oraz prac badawczo-rozwojowych w zakresie techniki terahercowej, spektroskopii laserowej z wykorzystaniem optycznych grzebieni częstotliwości, półprzewodnikowych optycznych grzebieni częstotliwości.

Nasze wymagania

  • Posiadany stopień naukowy doktora nauk technicznych/fizycznych w dyscyplinach:, elektronika, telekomunikacja, fizyka, bądź pokrewnych
  • Minimum 5-letnie doświadczenie w prowadzeniu prac badawczych w obszarze techniki laserowej potwierdzone publikacjami naukowymi z listy JCR z tego zakresu tematycznego,
  • Potwierdzona publikacjami współpraca międzynarodowa,
  • Odbyty staż podoktorski (przynajmniej 12 miesięcy)
  • Doświadczenie w zakresie techniki terahercowej, spektroskopii laserowej oraz optycznych grzebieni częstotliwości,
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego, na poziomie minimum B2 oraz polskiego na poziomie C2
  • Entuzjazm badawczy i silna motywacja do pracy
  • Pełna dyspozycyjność czasowa (pełny wymiar etatu)

Zakres obowiązków

  • Kształcenie i wychowywanie studentów
  • Podnoszenie własnych kwalifikacji
  • Prowadzenie zajęć dydaktycznych
  • Prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych oraz przygotowywanie publikacji
  • Przygotowywanie wniosków o granty badawcze i badawczo-rozwojowe
  • Uczestniczenie w pracach organizacyjnych wydziału i uczelni, a w szczególności Katedry Katedra Teorii Pola Układów Elektronicznych i Optoelektroniki
  • Przestrzeganie zasad etyki, a zwłaszcza Akademickiego Kodeksu Etycznego Politechniki Wrocławskiej

Oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie w prestiżowej Uczelni
  • Możliwość rozwoju naukowego i dydaktycznego
  • Dostęp do unikatowej aparatury badawczej
  • Możliwość awansu naukowego

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • 1. Zgłoszenie przystąpienia do konkursu adresowane do Rektora załącznik nr 3a
  • 2. Syntetyczny życiorys
  • 3. Kwestionariusz dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie Załącznik - kwestionariusz
  • 4. Odpis dokumentu stwierdzającego uzyskanie stopnia naukowego/tytułu profesora lub odpis dyplomu ukończenia studiów
  • 5. Autoreferat zawierający informacje o dorobku w zakresie działalności badawczej, doświadczeniu dydaktycznym i działalności organizacyjnej
  • 6. Wykaz publikacji
  • 7. Wykaz i opis staży naukowych
  • 8. Oświadczenie o zapoznaniu się z informacją dotycząca przetwarzania danych osobowych załącznik nr 3b
  • 9. Oświadczenie o spełnieniu wymogów określonych w art. 113 Ustawy z dnia 20 lipca 2018r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce załącznik nr 3c
  • 10. Oświadczenie Kandydata/Kandydatki, że w przypadku wygrania konkursu Politechnika Wrocławska będzie podstawowym miejscem pracy* załącznik nr 3d * W przypadku wygrania konkursu przez osobę, która jest zatrudniona w ramach stosunku pracy u innego pracodawcy prowadzącego działalność: badawczą, badawczo- dydaktyczną, badawczo-rozwojową, wdrożeniową (z wyłączeniem przypadków określonych w art. 125 ust. 3 Ustawy), a zatrudnienie to nie wygasa do dnia zatrudnienia w Politechnice Wrocławskiej jako podstawowym miejscu pracy, osoba ta, zgodnie z art. 125 ust. 1 Ustawy, z uwzględnieniem art. 125 ust. 2 Ustawy, obowiązana jest uzyskać zgodę Rektora na dodatkowe zatrudnienie w ramach stosunku pracy u innego pracodawcy po zatrudnieniu jej w Politechnice Wrocławskiej. W przypadku wygrania konkursu przez osobę, która prowadzi działalność gospodarczą, należy dopełnić wymogu z art. 125 ust. 7 Ustawy.