Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Chemii, Katedra Chemii Organicznej
Uniwersytet Łódzki
  • Miejsce: Łódź
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki chemiczne

Opis stanowiska

konkurs na stanowisko adiunkta

Nasze wymagania

  • Kandydat/kandydatka na ww. stanowisko powinien/powinna spełniać wymogi art. 113, art. 116 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2022 r. poz. 574 wraz ze zm.)
  • Stopień naukowy doktora w dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych w dyscyplinie nauk chemicznych (specjalność chemia organiczna lub metaloorganiczna).
  • Maksimum 8 lat po uzyskaniu stopnia naukowego doktora w dyscyplinie nauk chemicznych.
  • Udokumentowana publikacjami (publikacje proszę załączyć do dokumentacji) znajomość syntezy organicznej w aspekcie planowania i przeprowadzania reakcji organicznych w skali laboratoryjnej.
  • Praktyczna znajomość spektroskopowych metod badawczych stosowanych w chemii organicznej (NMR, IR, MS, UV/Vis).
  • Udokumentowana znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie na poziomie minimum B2.
  • Bardzo dobra znajomość języka polskiego w mowie i piśmie (w przypadku obcokrajowców).
  • Doświadczenie w pracy dydaktycznej.
  • Biegła znajomość obsługi komputera (programy pakietu MS Office) oraz programów specjalistycznych (ChemDraw, TopSpin).
  • Umiejętność pracy w zespole.
  • Kreatywność, zaangażowanie w pracę, odpowiedzialność.

Mile widziane

  • Mile widziany staż podoktorski (postdoc).

Zakres obowiązków

  • w zakresie pracy dydaktycznej obowiązki kandydata obejmują prowadzenie zajęć z zakresu chemii organicznej,
  • w zakresie pracy organizacyjnej - aktywne włączanie się w działania organizacyjne na rzecz Katedry Chemii Organicznej oraz Wydziału Chemii,
  • w zakresie działalności naukowej obowiązki Kandydata/Kandydatki obejmują prowadzenie badań naukowych w zakresie chemii metaloorganicznej, redakcja publikacji oraz projektów grantowych.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • oświadczenie, że Kandydat spełnia wymogi art. 113 ustawy,
  • oświadczenie, że Uniwersytet Łódzki będzie Jego podstawowym miejscem pracy w rozumieniu ww. ustawy,
  • oświadczenie o nepotyzmie (dostępne na stronie internetowej Uniwersytetu Łódzkiego https://www.uni.lodz.pl/kariera),
  • kwestionariusz osobowy,
  • CV,
  • kopia dyplomu ukończenia studiów wyższych i uzyskania stopnia naukowego doktora,
  • wykaz dotychczasowego dorobku w pracy badawczej,
  • dokumenty potwierdzające posiadane certyfikaty (w tym językowe), w przypadku braku certyfikatów oświadczenie dotyczące stopnia znajomości języków obcych (podstawowy, średniozaawansowany, zaawansowany),
  • informację dotyczącą stopnia znajomości języka polskiego (w przypadku obcokrajowców),
  • dwa listy polecające poświadczające kwalifikacje kandydata,
  • klauzulę RODO dostępną na stronie internetowej Uniwersytetu Łódzkiego https://www.uni.lodz.pl/kariera