Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Filozoficzno-Historyczny
Uniwersytet Łódzki
  • Miejsce: Łódź
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk humanistycznych
  • historia

Opis stanowiska

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu: 18.12.2023 r.
Zastrzeżenie – Wygrana Konkursu nie gwarantuje zatrudnienia w UŁ

Nasze wymagania

  • stopień naukowy doktora w dyscyplinie historia
  • doświadczenie w prowadzeniu badań historycznych, potwierdzone publikacjami naukowymi oraz wystąpieniami na krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych
  • doświadczenie w prowadzeniu zajęć akademickich z dydaktyki historii i dydaktyki wiedzy o społeczeństwie
  • doświadczenie w organizowaniu i nadzorowaniu przedmiotowych i psychologiczno-pedagogicznych nauczycielskich praktyk dla studentów (zarówno śródrocznych, jak i ciągłych)
  • doświadczenie w realizacji projektów dydaktycznych
  • biegłe posługiwanie się językiem angielskim (co najmniej na poziomie C1), tak aby publikować artykuły w anglojęzycznych czasopismach naukowych, prezentować referaty na międzynarodowych konferencjach oraz prowadzić zajęć dla studentów w tym języku
  • minimum 10-letni staż pracy w szkolnictwie ogólnokształcącym jako nauczyciel historii
  • minimum stopnia awansu zawodowego - nauczyciela mianowanego

Mile widziane

  • doświadczenie w pracy organizacyjnej na uczelni wyższej oraz w popularyzowaniu nauki
  • doświadczenie w nauczaniu na poziomie akademickim i szkolnym w języku angielskim
  • ukończenie kursów i szkoleń doskonalących warsztat pracy dydaktycznej i pedagogicznej nauczyciela szkolnego i akademickiego
  • wyjazdy naukowe lub pobyty badawcze w zagranicznych jednostkach uniwersyteckich, naukowych lub archiwalnych
  • otrzymanie stypendiów, grantów lub nagród naukowych
  • zdolności interpersonalne

Zakres obowiązków

  • prowadzenie badań naukowych i upowszechnianie ich wyników poprzez publikowanie tekstów naukowych i udział w konferencjach naukowych
  • prowadzenie zajęć dydaktycznych dla studentów, zwłaszcza specjalności nauczycielskiej (w języku polskim i angielskim)
  • organizacja i nadzór nad nauczycielskimi praktykami studenckimi śródrocznymi i ciągłymi
  • udział w pracach organizacyjnych i działaniach na rzecz popularyzacji nauki

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • życiorys
  • kwestionariusz osobowy https://www.uni.lodz.pl/kariera
  • podanie o zatrudnienie skierowane do Rektora Uniwersytetu Łódzkiego
  • opinia promotora doktoratu lub bezpośredniego przełożonego z aktualnego miejsca pracy
  • informacja o działalności naukowej, dydaktycznej, organizacyjnej i społecznej oraz wykaz publikacji
  • odpis dyplomu doktorskiego lub zaświadczenie jednostki o nadaniu stopnia doktora
  • odpis lub kopię (potwierdzoną za zgodność z oryginałem) aktu nadania stopnia nauczyciela mianowanego lub dyplomowanego
  • dokumenty potwierdzające staż pracy w szkole
  • zaświadczenia i certyfikaty potwierdzające odbycie kursów i szkoleń oraz znajomość języka angielskiego na poziomie C1