Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Filologiczny
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
  • Miejsce: Lublin
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk humanistycznych
  • literaturoznawstwo

Opis stanowiska

Adiunkt w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych w dyscyplinie literaturoznawstwo, posiadający znaczący dorobek naukowy w zakresie literaturoznawstwa angielskiego.

Nasze wymagania

  • posiadanie stopnia naukowego doktora nauk humanistycznych w dyscyplinie literaturoznawstwa angielskiego
  • posiadanie znaczącego dorobku naukowego w zakresie literaturoznawstwa angielskiego
  • posiadanie doświadczenia dydaktycznego i organizacyjnego
  • legitymowanie się czynnym udziałem w życiu naukowym
  • posiadanie dorobku naukowego po uzyskaniu stopnia doktora
  • kompetencje i doświadczenie w zakresie przekładu literackiego/artystycznego
  • udokumentowane doświadczenie we współpracy z instytucjami kultury na poziomie krajowym i międzynarodowym
  • znajomość języka angielskiego na poziomie zbliżonym do natywnego

Mile widziane

  • zaangażowanie w działalność popularyzatorską

Zakres obowiązków

  • prowadzenie badań naukowych i publikowanie ich wyników
  • prowadzenie zajęć dydaktycznych

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • dokumenty wykazane w pliku z ogłoszeniem