Adiunkt stanowisko badawcze

Uniwersytet Jagielloński, Wydział Matematyki i Informatyki
Uniwersytet Jagielloński
  • Miejsce: Kraków
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • informatyka

Opis stanowiska

Poszukujemy kandydatów zainteresowanych tematyką uczenia maszynowego i uczenia głębokiego. Konieczne jest wcześniejsze doświadczenie w programowaniu w języku Python. Umiejętności analityczne będą dodatkowym atutem.

Nasze wymagania

  • 1. Stopień doktora uzyskany do 5 lat od daty zatrudnienia.
  • 2. Bardzo dobra znajomość zagadnień sztucznej inteligencji, sieci neuronowych, uczenia głębokiego (deep learning) i maszynowego (machine learning).
  • 3. Udokumentowane praktyczne doświadczenie w rozwiązywaniu problemów związanych ze sztuczną inteligencją, sieciami neuronowymi, uczeniem głębokim (w kontekście akademickim lub badawczym).
  • 4. Bardzo dobra znajomość bibliotek Pythona, wykorzystywanych dla celów uczenia maszynowego (TensorFlow, PyTorch, Keras lub podobne).
  • 5. Biegła znajomość języka Python.
  • 6. Dobra znajomość języka angielskiego.
  • Zgodnie z wymogami Projektu Flagowego Artificial Intelligence Computing Center Core Facility DigiWorld, będącego źródłem finansowania etatu z konkursu wyłączone są osoby zatrudnione przez Uniwersytet Jagielloński.

Zakres obowiązków

  • 1. prowadzenie badań teoretycznych, służących rozwojowi wiedzy o sztucznych sieci neuronowych, opracowaniu nowych algorytmów i metod estymacji w uczeniu maszynowym i uczeniu głębokim;
  • 2. implementowanie i testowanie stworzonych rozwiązań w zadanym obszarze projektu;
  • 3. współpraca z partnerami eksperymentalnymi i partnerami projektowymi.

Oferujemy

  • • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, w uznanej uczelni,
  • • współpracę z interdyscyplinarnym środowiskiem naukowym reprezentowanym przez uznanych naukowców,
  • • wsparcie naukowe i możliwość podnoszenia kwalifikacji oraz rozwoju zawodowego,
  • • dostęp do infrastruktury badawczej,
  • • benefity w postaci m.in. Karty Multisport, zajęć sportowych, możliwość skorzystania z pakietów medycznych, ubezpieczenia grupowego,
  • • dodatkowe świadczenia socjalne.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • 1. CV,
  • 2. kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie,
  • 3. kopia dyplomu doktorskiego lub doktora habilitowanego - jeżeli Kandydat /Kandydatka posiada,
  • 4. informacja o dorobku naukowym, dydaktycznym i organizacyjnym Kandydata /Kandydatki,
  • 5. oświadczenie stwierdzające, że UJ będzie podstawowym miejscem pracy w przypadku wygrania konkursu,
  • 6. oświadczenie w trybie art. 113 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce,
  • 7. oświadczenie o znajomości i akceptacji zasad dotyczących zarządzania własnością intelektualną oraz zasad komercjalizacji UJ.
  • 8. list rekomendacyjny.
  • Druki oświadczeń (nr 5-7) oraz wzór kwestionariusza osobowego (nr 2) można pobrać na stronie: https://cso.uj.edu.pl/konkursy
  • 1. wykaz publikacji (z podaniem wydawnictwa i ilości stron), 2. recenzja pracy doktorskiej lub rozprawy habilitacyjnej – jeżeli Kandydatka /Kandydat posiada,
  • 2. recenzja pracy doktorskiej lub rozprawy habilitacyjnej – jeżeli Kandydatka /Kandydat posiada,
  • 3. opinia o predyspozycjach i kwalifikacjach Kandydata/ Kandydatki do pracy naukowej oraz dydaktycznej – z uwzględnieniem wyników ankiet studenckich, jeżeli Kandydat /Kandydatka takiej ocenie podlegał/a.