Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Informatyki i Telekomunikacji
Politechnka Krakowska
  • Miejsce: Kraków
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Wynagrodzenie: do negocjacji zł brutto
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • informatyka techniczna i telekomunikacja

Opis stanowiska

Konkurs na stanowisko w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych w Katedrze informatyki.

Nasze wymagania

  • posiadanie stopnia naukowego doktora w dyscyplinie informatyka techniczna i telekomunikacja lub pokrewnej,
  • posiadanie potwierdzonego publikacjami i uczestnictwem w konferencjach dorobku naukowego,
  • solidne przygotowanie matematyczne w zakresie algebry, statystyki, teorii kategorii oraz analizy,
  • biegła znajomość obliczeń kwantowych, włączając algorytmy kwantowe,
  • znajomość QNLP bazujących na teorii kategorii,
  • praktyczna znajomość zagadnień związanych z kwantowym uczeniem maszynowym
  • predyspozycje do pracy w zespole badawczym i do pracy ze studentami (prowadzenie zajęć dydaktycznych i prac dyplomowych)
  • posiadanie przygotowania pedagogicznego lub zobowiązanie do uzupełnienia go w pierwszym roku zatrudnienia,
  • wskazanie, że Politechnika Krakowska będzie podstawowym miejscem pracy,
  • biegła znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B2.

Mile widziane

  • wskazanie dyscypliny informatyka techniczna i telekomunikacja jako dyscypliny swoich badań naukowych,
  • zamieszczenie afiliacji Politechniki Krakowskiej WIiT na swoich publikacjach

Zakres obowiązków

  • prowadzenie zajęć dydaktycznych i konsultacji ze studentami w wymiarze zgodnym z Regulaminem pracy PK,
  • aktywne uczestnictwo w pracach naukowych jednostki,
  • udział w seminariach naukowych i dydaktycznych,
  • aktywne uczestnictwo w pracach organizacyjnych jednostki,
  •  inne prace zlecone przez bezpośredniego przełożonego
  • udział w proponowanych szkoleniach służących rozwojowi zawodowemu,
  • starania o granty

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • szczegółowe CV (z uwzględnieniem przebiegu dotychczasowego zatrudnienia),
  • podanie o zatrudnienie skierowane do JM Rektora
  • plan badań naukowych
  • dokumenty poświadczające wykształcenie oraz odbyte kursy i szkolenia (uwierzytelnione kserokopie)
  • certyfikat lub inne zaświadczenie potwierdzające znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B2
  • zaświadczenie o ukończeniu kursu pedagogicznego w przypadku jego ukończenia lub oświadczenie o uzupełnieniu go w pierwszym roku zatrudnienia,
  • wykaz osiągnięć, ważniejszych publikacji oraz niepublikowanych prac, oraz inne dokumenty mogące mieć wpływ na zatrudnienie.