Adiunkt stanowisko badawcze

Laboratorium Analiz Środowiskowych Wydziału Inżynierii Środowiska
Politechnika Lubelska
  • Miejsce: Lublin
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka

Opis stanowiska

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w art. 113 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. „Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce” (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 742 z późn. zm.) oraz w Statucie Politechniki Lubelskiej.

Nasze wymagania

  • ukończone studia wyższe 2. stopnia na kierunku chemia, inżynieria środowiska lub pokrewnych
  • posiadanie stopnia naukowego doktora nauk inżynieryjno-technicznych/technicznych, rolniczych lub ścisłych i przyrodniczych
  • posiadanie dorobku naukowego w zakresie produkcji i zastosowania innowacyjnych materiałów w inżynierii środowiska potwierdzony publikacjami, które ukazały się w ciągu ostatnich 5 lat w recenzowanych czasopismach naukowych indeksowanych w bazie JCR
  • umiejętność planowania i prowadzenia badań naukowych indywidulanych i zespołowych oraz opracowania i interpretacji ich wyników udokumentowana udziałem w realizacji projektów badawczych i publikacjami naukowymi
  • znajomość metod analizy klasycznej i instrumentalnej mających zastosowanie w badaniu próbek środowiskowych
  • doświadczenie we współpracy z jednostkami naukowo-badawczymi, w tym zagranicznymi
  • biegła znajomość języka polskiego w mowie i piśmie (w przypadku obcokrajowców potwierdzona stosownym certyfikatem)
  • znajomość języka angielskiego na poziomie minimum B2

Zakres obowiązków

  • prowadzenie badań naukowych;

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • pisemne zgłoszenie do konkursu (podanie)
  • list motywacyjny
  • życiorys
  • kopie dyplomu/ów wymaganych na danym stanowisku
  • kopie innych dokumentów potwierdzających osiągnięcia naukowe, kwalifikacje zawodowe i kompetencje dodatkowe
  • wykaz publikacji naukowych
  • kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie (formularz w załączeniu)
  • oświadczenie kandydata, że Politechnika Lubelska będzie jego podstawowym miejscem pracy (formularz w załączeniu)
  • klauzula zgody na przetwarzanie danych osobowych kandydata w celu realizacji procesu rekrutacji (formularz w załączeniu)