Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Pedagogiczny - Instytut Neofilologii
Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
  • Miejsce: Kraków
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Wynagrodzenie: min 4700 zł brutto
  • Dziedzina nauk humanistycznych
  • językoznawstwo

Opis stanowiska

Osoba na stanowisku adiunkta realizuje obowiązki dydaktyczne i badawcze w jednej z jednostek Instytutu Neofilologii: Katedrze Nauk o Języku i Kulturze, Katedrze Nauk o Literaturze lub Pracowni Dydaktyki; bierze również udział w pracach komisji i zespołów instytutowych, wydziałowych i uczelnianych. Prowadzi działalność dydaktyczną i naukową na poziomie międzynarodowym (uczestnictwo w programach i wymianach międzynarodowych).

Nasze wymagania

  • Tytuł doktora
  • Odpowiedni dorobek naukowy
  • Potwierdzony czynny udział w życiu naukowym
  • Doświadczenie w pracy dydaktycznej

Mile widziane

  • Tytuł zawodowy magistra filologii angielskiej lub lingwistyki stosowanej z wiodącym językiem angielskim
  • Doświadczenie w prowadzeniu zajęć w zakresie filologii angielskiej (mile widziane doświadczenie w prowadzeniu zajęć o tematyce przekładoznawczej, językoznawczej, redakcji tekstów anglojęzycznych lub metodyki nauczania języka angielskiego)
  • Deklaracja publikowania tekstów naukowych w dyscyplinach parametryzowanych w UIK

Zakres obowiązków

  • Prowadzenie zajęć dydaktycznych
  • Aktywne życie naukowe (publikacje, udział w konferencjach, udział w projektach, organizacja wydarzeń)
  • Aktywne uczestnictwo w pracach organizacyjnych Instytutu Neofilologii

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • życiorys
  • odpis dyplomu doktorskiego lub doktora habilitowanego – jeżeli kandydat posiada
  • informację o dorobku naukowym, dydaktycznym i organizacyjnym kandydata
  • informację o ewentualnie realizowanych zajęciach dydaktycznych
  • oświadczenie stwierdzające, że UIK będzie podstawowym miejscem pracy w przypadku zatrudnienia
  • informację o przetwarzaniu danych osobowych