Adiunkt stanowisko badawcze

Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska
Politechnika Warszawska
  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka

Nasze wymagania

  • uzyskany stopień doktora nauk technicznych w zakresie inżynierii środowiska, górnictwa i energetyki
  • wiedza i doświadczenie w zakresie pomiarów jakości powietrza oraz szacowania ryzyka zdrowotnego związanego z ekspozycją na zanieczyszczenia powietrza
  • praktyczne umiejętności kandydata powinny być związane z wykorzystaniem aparatury do pomiarów ciągłych zanieczyszczeń powietrza, zarówno pyłowych jak i gazowych oraz wykorzystaniem urządzeń do pobierania metodami grawimetrycznymi prób pyłu do dalszych analiz laboratoryjnych
  • posiadanie umiejętności związanych z analizami statystycznymi danych o środowisku
  • wykazywanie się aktywnością w zdobywaniu wiedzy, przygotowywaniu wniosków i realizacji projektów badawczych, zarówno w charakterze wykonawcy, jak i kierownika, a także aktywnością publikacyjną, ze szczególnym uwzględnieniem publikacji w prestiżowych periodykach naukowych
  • komunikatywność, umiejętność pracy w zespole oraz bardzo dobra znajomość języka angielskiego

Zakres obowiązków

  • prowadzenie badań

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • podanie do prorektora ds. ogólnych;
  • życiorys;
  • kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie;
  • kopie dyplomu ukończenia studiów wyższych i uzyskanie tytułu zawodowego magistra lub tytułu równorzędnego;
  • odpis dyplomu doktorskiego lub kopia uchwały organu nadającego stopień doktora, potwierdzająca nadanie stopnia;
  • wykaz dorobku naukowego, dydaktycznego i organizacyjnego;
  • inne dokumenty potwierdzające posiadanie dodatkowych kwalifikacji;
  • oświadczenie o uznaniu PW jako podstawowego miejsca pracy, w rozumieniu ustawy - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce;
  • oświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnej;
  • oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych;
  • oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe;
  • oświadczenie o nieukaraniu karą dyscyplinarną, o której mowa w art. 276 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy;
  • oświadczenie o spełnianiu warunku, o którym mowa w art. 209 ust.10 pkt 2 lub 3 ustawy- jeśli dotyczy.