Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk weterynaryjnych
  • weterynaria

Nasze wymagania

  • posiada tytuł lekarza weterynarii
  • posiada dyplom doktora nauk weterynaryjnych
  • wykazuje udokumentowane zainteresowanie naukowe związane z chorobami pasożytniczymi, zwłaszcza wywoływanymi przez Dirofilaria repens
  • posiada udokumentowane min. 3 lata pracy klinicznej ze zwierzętami towarzyszącymi na stanowisku lekarza weterynarii
  • posiada udokumentowane doświadczenie umożliwiające prowadzenie zajęć z zakresu parazytologii weterynaryjnej ze studentami polsko- i anglojęzycznymi
  • wykazuje praktyczną znajomość metod i technik biologii molekularnej oraz ELISA, western blotting, cytometrii przepływowej i hodowli komórkowej, znajomość metod pozyskiwania białek rekombinowanych w pro- i eukariotycznych systemach ekspresji
  • posiada dorobek naukowy udokumentowany min. 5 artykułami opublikowanymi w międzynarodowych czasopismach posiadających „impact factor”, w których jest pierwszym autorem
  • wykazuje się umiejętnością pisania artykułów naukowych w języku angielskim
  • ma odbyty min. półroczny staż naukowy za granicą w ośrodku wysoko plasującym się w Akademickim Rankingu Uniwersytetów Świata
  • biegle posługuje się językiem angielskim
  • posiada udokumentowane zakończenie kursu z zakresu cytometrii przepływowej
  • posługuje się programami takimi jak Word, Excel, Power Point, FlowJo, GraphPad

Mile widziane

  • aktywność naukowa o zasięgu międzynarodowym – aktywny udział w konferencjach o zasięgu międzynarodowym
  • doświadczenie w pracy w projektach naukowych krajowych i zagranicznych
  • posiada umiejętność pracy w zespole i elastycznego organizowania czasu pracy

Zakres obowiązków

  • prowadzenie badań naukowych z zakresu dirofilariozy podskórnej
  • prowadzenie badań naukowych z zakresu toksokarozy i innych chorób pasożytniczych
  • aktywne pozyskiwanie funduszy na badania naukowe
  • prowadzenie zajęć dydaktycznych z przedmiotów obejmujących przede wszystkim zagadnienia związane z parazytologią na kierunku Weterynaria w SGGW
  • praca organizacyjna dla Zakładu oraz Katedry

Oferujemy

  • możliwość rozwoju naukowego
  • praca na etat

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Podanie o zatrudnienie na ww. stanowisko, kierowane do JM Rektora SGGW
  • Odpis dyplomu nadania stopnia naukowego doktora w dyscyplinie weterynaria
  • Kwestionariusz osobowy
  • Życiorys z uwzględnieniem pracy zawodowej oraz osiągnięć naukowych w tym wykaz publikacji
  • Oświadczenie, potwierdzające spełnienie wymagań art. 113 Ustawy o szkolnictwie wyższym (Dz. U. z 2018 r., poz. 1668).
  • Osoby spoza uczelni składają dodatkowo: opinię z ostatniego miejsca pracy, świadectwo pracy lub zaświadczenie o zatrudnieniu