Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Fizyki
Politechnika Warszawska
  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki fizyczne

Opis stanowiska

Proponowane stanowisko adiunkta badawczo-dydaktycznego obejmować będzie badania dotyczące holografii komputerowej realizowanej przy użyciu ciekłokrystalicznych przestrzennych modulatorów światła (LCoS SLM). W szczególności istotne będą prace poświęcone poprawie jakości uzyskiwanych odtworzeń obrazów, m.in. przez ograniczenie widoczności powieleń obrazów czy zwiększanie wydajności dyfrakcyjnej. Istotna także będzie praca ze studentami, w tym wykłady, laboratoria oraz prowadzenie prac dyplomowych.
Od kandydata oczekuje się bardzo dobrej znajomości zagadnień z zakresu optyki dyfrakcyjnej i optyki fourierowskiej, teoretycznej znajomości i praktycznego doświadczenia w prowadzeniu badań w dziedzinie holografii komputerowej, umiejętności generowania danych holograficznych i analizy uzyskiwanych obrazów holograficznych.
Kandydat powinien również posiadać udokumentowany dorobek naukowy.

Nasze wymagania

  • ukończenie studiów wyższych i uzyskanie tytułu zawodowego magistra lub tytułu równorzędnego;
  • posiadanie stopnia naukowego doktora;
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego i języka polskiego;
  • profil naukowy wiążący się ze specjalnością naukową Zakładu;
  • dobra znajomość optyki fourierowskiej;
  • znajomość zagadnień związanych z optyką dyfrakcyjną, holografią, a w szczególności holografią komputerową;
  • doświadczenie w prowadzeniu badań z wykorzystaniem ciekłokrystalicznych przestrzennych modulatorów światła;
  • umiejętność tworzenia amplitudowo-fazowych danych holograficznych, ich analizy i praktycznego wykorzystania;
  • doświadczenie w pracy w laboratorium optycznym;
  • umiejętność przygotowania danych do wytwarzania struktur dyfrakcyjnych metodami litografii elektronowej i druku 3D (Nanoscribe);
  • doświadczenie w prezentowaniu wyników naukowych na międzynarodowych konferencjach naukowych;
  • doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych;

Zakres obowiązków

  • prowadzenie badań
  • prowadzenie zajęć dydaktycznych

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • podanie do prorektora ds. ogólnych;
  • życiorys;
  • kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie;
  • kopie dyplomu ukończenia studiów wyższych i uzyskanie tytułu zawodowego magistra lub tytułu równorzędnego;
  • odpis dyplomu doktorskiego;
  • wykaz dorobku naukowego, dydaktycznego i organizacyjnego;
  • inne dokumenty potwierdzające posiadanie dodatkowych kwalifikacji;
  • oświadczenie o uznaniu PW jako podstawowego miejsca pracy, w rozumieniu ustawy - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce;
  • oświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnej,
  • oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych,
  • oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe,
  • oświadczenie o nieukaraniu karą dyscyplinarną, o której mowa w art. 276 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy;
  • oświadczenie o spełnianiu warunku, o którym mowa w art. 209 ust.10 pkt 2 lub 3 ustawy - jeśli dotyczy.