Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

  • Miejsce: Kalisz
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina sztuki
  • sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki

Opis stanowiska

Stanowisko adiunkta na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu w Zakładzie Edukacji Plastycznej, który prowadzi działalność artystyczną/naukową, dydaktykę uniwersytecką w obszarze sztuki (sztuk plastycznych), zaangażowanego w działalność organizacyjną i popularyzatorską w macierzystej jednostce organizacyjnej.

Nasze wymagania

  • Stopień doktora w zakresie sztuk plastycznych oraz kompetencje do pracy artystycznej w obszarze sztuk pięknych;
  • Sprawność i doświadczenie organizacyjne w pracy ze studentami, w tym umiejętność uaktywniania ich poza zajęciami, m.in. przez uczestnictwo w akcjach promocyjnych na terenie Uczelni i poza nią
  • Znajomość realizacji technik fotograficznych - klasycznych i cyfrowych oraz doświadczenie w twórczości interdyscyplinarnej;
  • Zdolność prowadzenia samodzielnych ćwiczeń, warsztatów, plenerów na studiach I i II stopnia oraz prowadzenia zajęć na kursach lub studiach podyplomowych;
  • Znajomość języka polskiego w stopniu pozwalającym na prowadzenie zajęć dydaktycznych ze studentami oraz porozumiewania się w zakresie wymaganej dyscypliny w języku angielskim.

Zakres obowiązków

  • Prowadzenie twórczości artystycznej, badań twórczych, upublicznianie dokonań w kraju i zagranicą.
  • Pozyskiwanie grantów zewnętrznych.
  • Dydaktyka artystyczna w wymiarze 210 godzin rocznie w przedmiocie: Fotografia (minimum 7 godzin w tygodniu) oraz seminariów licencjackich/ magisterskich.
  • Organizacja konferencji, sympozjów, warsztatów i plenerów.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Zgłoszenie kandydata do konkursu kierowane do prorektora ogłaszającego konkurs
  • Curriculum Vitae
  • Dyplomy lub zaświadczenia wydane przez uczelnie potwierdzające wykształcenie i posiadane stopnie lub tytuł naukowy (w przypadku stopni naukowych uzyskanych zagranicą - dokumenty muszą spełniać kryteria równoważności określone w art. 328 ustawy z dnia 20 lipca 2018 roku Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2023 r. poz. 742 t.j.)
  • Informacja o osiągnięciach badawczych, dydaktycznych i organizacyjnych,
  • Portfolio dokumentujące twórczość artystyczną z zakresu sztuk pięknych (w odniesieniu do punktu III warunków konkursu). Portfolio z potwierdzeniem osiągnięć artystycznych, dydaktycznych i organizacyjnych (chronologiczny spis wydarzeń, plakaty, ulotki, spis linków do stron www itp.)
  • Zgoda na przetwarzanie danych osobowych następującej treści: Zgodnie z art. 6 ust.1 lit a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. U. UE L 119/1 z dnia 4 maja 2016 r.) wyrażam zgodę na przetwarzania danych osobowych innych niż: imię, (imiona) i nazwisko; imiona rodziców; data urodzenia; miejsce zamieszkania (adres do korespondencji); wykształcenie; przebieg dotychczasowego zatrudnienia, zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb aktualnej rekrutacji.";