Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

Medycyny Weterynaryjnej
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
  • Miejsce: Olsztyn
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk weterynaryjnych
  • weterynaria

Opis stanowiska

Do konkursu mogą przystąpić osoby spełniające wymogi określone w art. 113 ustawy z dnia
20 lipca 2018 roku – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (tj. Dz.U. z 2023 r. poz. 742 ze zm.) oraz w Statucie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (Uchwała Nr 494 Senatu UWM z dnia 21 maja 2019 roku ze zm.).

Nasze wymagania

  • Stopień doktora w dyscyplinie weterynaria
  • Spełnienie wymagań kwalifikacyjnych określonych w załączniku nr 4 do Statutu UWM w Olsztynie, tab. 5a i 5b (Uchwała Nr 494 Senatu UWM z dnia 21 maja 2019 roku ze zm.),
  • Znajomość technik biologii molekularnej (PCR, real-time PCR),
  • Doświadczenie w pracy dydaktycznej
  • Znajomość języka angielskiego oraz polskiego w stopniu umożliwiającym prowadzenie zajęć dydaktycznych
  • Doświadczenie w realizacji projektów badawczych

Zakres obowiązków

  • Prowadzenie zajęć dydaktycznych. Wykonywanie badań laboratoryjnych i obsługa aparatury badawczej.
  • Prowadzenie działalności naukowej

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Podanie kierowane do Prorektora ds. Kształcenia UWM w Olsztynie
  • Życiorys (CV)
  • Kwestionariusz osobowy
  • Odpis dyplomu uzyskania stopnia naukowego doktora/zaświadczenie o uzyskaniu stopnia naukowego doktora.
  • Wykaz dorobku naukowego
  • Informacja Kandydata o spełnieniu wymogów przy zatrudnianiu nauczycieli akademickich (określonych w załączniku nr 4 do Statutu UWM w Olsztynie, tabela 5a).
  • Dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje (dyplomy, certyfikaty, zaświadczenia)
  • Deklaracja prowadzenia działalności naukowej w dyscyplinie weterynaria oraz zaliczenia do liczby pracowników prowadzących działalność naukową w ramach ww. dyscypliny.
  • Oświadczenie o spełnieniu warunków z art. 113 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce
  • Oświadczenie, że UWM w Olsztynie będzie podstawowym miejscem pracy w rozumieniu art. 120 w/w ustawy
  • Oświadczenie o stanie zdrowia pozwalającym na wykonywanie pracy na stanowisku określonym w ogłoszeniu o konkursie
  • Zgoda na przetwarzanie danych osobowych