Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

  • Miejsce: Poznań
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk humanistycznych
  • literaturoznawstwo

Opis stanowiska

Adiunkt w Instytucie Filologii Słowiańskiej. Pracodawca oczekuje prowadzenia badań w zakresie nauk humanistycznych (zorientowanych na interdyscyplinarne badania literaturoznawcze w zakresie literatury serbskiej i chorwackiej), aplikowania o granty naukowe, publikowania artykułów i monografii, prowadzenia zajęć dydaktycznych, w tym warsztatowych z wykorzystaniem narzędzi intermedialnych. Od pracownika wymaga się również zaangażowania w pracę organizacyjną (o charakterze naukowym, jak konferencje oraz administracyjnym, jak działania w różnych komisjach i gremiach instytutowych oraz wydziałowych) i popularyzatorską.

Nasze wymagania

  • Ukończone studia na kierunku kroatystycznym i/lub serbistycznym (studia II stopnia), stopień naukowy doktora w zakresie literaturoznawstwai nauk o kulturze i religii.
  • udokumentowane osiągnięcia naukowe, dydaktyczne i organizacyjne
  • certyfikat znajomości języka angielskiego lub własne oświadczenie kandydata

Zakres obowiązków

  • Prowadzenie badań w zakresie nauk humanistycznych
  • aplikowanie o granty naukowe
  • publikowanie artykułów i monografii
  • prowadzenie zajęć dydaktycznych
  • działalność organizacyjna i popularyzatorska

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • zgłoszenie oznaczone numerem referencyjnym
  • CV
  • dyplomy/ zaświadczenia - zgodnie z dołączonym ogłoszeniem
  • Informacja o osiągnięciach badawczych, dydaktycznych i organizacyjnych - zgodnie z dołączonym ogłoszeniem
  • Inne dokumenty określone przez komisję konkursową - zgodnie z dołączonym ogłoszeniem