Adiunkt stanowisko badawcze

  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki fizyczne

Nasze wymagania

  • Kandydaci powinni posiadać stopień doktora fizyki (lub otrzymać go przed rozpoczęciem zatrudnienia) ze specjalnością fizyki teoretycznej lub pokrewnej.
  • Znaczący dorobek naukowy potwierdzony opublikowanymi wynikami.
  • Międzynarodowe doświadczenie w pracy nad jednym z następujących tematów: Kwantowa Złożoność obliczeniowa w fizyce układów wielu ciał, Kwantowa informacja w teoriach pól kwantowych, Holografia i korespondencja AdS/CFT, kwantowa grawitacja.

Zakres obowiązków

  • W zależności od doświadczenia adiunkt będzie prowadził badania nad głównymi celami projektu, takimi jak rozwój i badanie złożoności obliczeniowej w kwantowych teoriach pola oraz w korespondencji AdS/CFT.
  • Ponadto, w trakcie okresu zatrudnienia, kandydat będzie miał możliwość pomocy w opiece naukowej nad studentem studiów doktoranckich.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Podanie o zatrudnienie.
  • Informację o przetwarzaniu danych osobowych - klauzula informacyjna i klauzula zgody – formularz w załączeniu do ogłoszenia (dostępny również pod adresem: https://bsp.adm.uw.edu.pl/bsp-druki-do-pobrania/).
  • Oświadczenie o zapoznaniu się i akceptacji zasad przeprowadzania konkursów na stanowisko nauczyciela akademickiego (dostępne: https://www.fuw.edu.pl/dokumenty-i-formularze.html).
  • Dyplom doktorski (zaświadczenie o uzyskaniu stopnia doktora lub oczekiwaną datę ukończenia).
  • CV wraz z listą publikacji.
  • Plan badań
  • 3 listy rekomendacyjne (przesłane bezpośrednio do pawel.caputa [at] fuw.edu.pl)