Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk społecznych
  • geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna

Opis stanowiska

INSTYTUT AMERYK I EUROPY Uniwersytetu Warszawskiego z upoważnienia JM Rektora UW ogłasza konkurs na zatrudnienie na stanowisku
ADIUNKTA w Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych (EUROREG) ze stopniem naukowym doktora
na podstawie umowy o pracę na czas określony w grupie badawczo-dydaktycznej – 1 etat
dziedzina naukowa: nauki społeczne, dyscyplina naukowa: geografia społeczno- ekonomiczna i gospodarka przestrzenna

Nasze wymagania

  • stopień doktora nauk społecznych lub nauk o ziemi w dyscyplinie geografia społeczno- ekonomiczna i gospodarka przestrzenna;
  • znajomość metod ilościowych w badaniach interdyscyplinarnych;
  • biegła znajomość pakietów GIS, w tym ArcGIS;
  • dobra znajomość języków programowania baz danych oraz pakietu R;
  • dorobek naukowy, w tym autorstwo (lub współautorstwo) co najmniej trzech artykułów opublikowanych w czasopismach z listy Journal Citation Reports (posiadających Impact Factor);
  • dorobek naukowy ulokowany w obszarze geografii społeczno-ekonomicznej miast i regionów, z uwzględnieniem kwestii rozwoju trwałego;
  • udział w charakterze kierownika projektu lub wykonawcy w projektach badawczych finansowanych ze źródeł pozauczelnianych, w tym międzynarodowych;
  • czynny udział w życiu naukowym przejawiający się w wystąpieniach na konferencjach krajowych i zagranicznych;
  • doświadczenie dydaktyczne na poziomie uczelni wyższej;
  • znajomość języka polskiego pozwalająca na prowadzenie zajęć dydaktycznych w tym języku;
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego;

Mile widziane

  • doświadczenie badawcze zdobyte za granicą, w tym co najmniej półroczny pobyt w zagranicznym ośrodku naukowym;
  • znajomość metod jakościowych w badaniach interdyscyplinarnych;
  • doświadczenie w realizacji projektów badawczych realizowanych na rzecz instytucji publicznych oraz organizacji pozarządowych;
  • doświadczenie w wykorzystywaniu innowacyjnych metod dydaktycznych.

Zakres obowiązków

  • uczestniczenie w badaniach naukowych prowadzonych w zespole;
  • aplikowanie o granty europejskie i krajowe;
  • budowanie międzynarodowej sieci powiązań naukowych;
  • publikowanie prac naukowych w czasopismach o zasięgu międzynarodowym;
  • wzmacnianie marki i pozycji zespołu w strategicznie określonych obszarach;
  • opracowywanie programów zajęć i prowadzenie zajęć dydaktycznych;
  • uczestnictwo w pracach organizacyjnych.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • podanie o zatrudnienie na stanowisku adiunkta skierowane do JM Rektora UW;
  • plan rozwoju naukowego;
  • kwestionariusz osobowy - https://bsp.adm.uw.edu.pl/bsp-druki-do-pobrania/
  • kopia dyplomu doktora;
  • życiorys zawierający informację o osiągnięciach w pracy naukowej wraz z listą publikacji naukowych;
  • inne – zdaniem kandydata – ważne informacje i dokumenty wykazujące zainteresowania i kwalifikacje osoby ubiegającej się o zatrudnienie;
  • oświadczenie, że Uniwersytet Warszawski będzie dla Kandydata podstawowym miejscem pracy w rozumieniu ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym z dnia 20 lipca 2018 r. https://bsp.adm.uw.edu.pl/bsp-druki-do-pobrania/;
  • informacja o przetwarzaniu danych osobowych - klauzula informacyjna oraz klauzula zgody (do pobrania ze strony UW https://bsp.adm.uw.edu.pl/bsp-druki-do-pobrania/);
  • oświadczenie kandydata przystępującego do konkursu: „Oświadczam, że zapoznałem/ łam się i akceptuję zasady przeprowadzania konkursów określone w zarządzeniu nr 106 Rektora UW z dnia 27 września 2019 r.w sprawie określenia szczegółowych zasad i trybu przeprowadzania konkursu na stanowisko nauczyciela akademickiego na Uniwersytecie Warszawskim”.