Adiunkt stanowisko badawcze

  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Wynagrodzenie: do 10 000 zł (wynagrodzenie zasadnicze brutto) zł brutto
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • informatyka

Opis stanowiska

UW/IDUB/2024/04
„Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” to program ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego i nauki, który umożliwia Uniwersytetowi Warszawskiemu podniesienie poziomu jakości działalności naukowej, jakości kształcenia oraz w konsekwencji międzynarodowej rozpoznawalności uczelni.

Nasze wymagania

  • spełnienie warunków określonych w art. 113 w Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2022 r. poz. 574) i Statucie UW (Uchwała nr 443 Senatu UW z dn. 26 czerwca 2019, Monitor poz. 190)
  • posiadanie stopnia doktora z dyscypliny naukowej matematyka/ informatyka/ ekonomia i finanse uzyskanego nie wcześniej niż 5 lat*) przed ogłoszeniem konkursu
  • odbycie staży poza Polską w ciągu ostatnich 36 miesięcy*) o łącznej długości co najmniej 15 miesięcy; do stażu zalicza się praca na stanowisku badawczym lub badawczo-dydaktycznym, wyjazdy naukowe finansowane z grantów, odbyte studia doktoranckie
  • posiadanie wyróżniającego dorobku naukowego potwierdzonego publikacjami lub wystąpieniami na prestiżowych konferencjach
  • przedstawienie oryginalnego pomysłu na tematykę badawczą zgodną z Priorytetowym Obszarem Badawczym III
  • dobra znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie

Mile widziane

  • doświadczenie w zdobywaniu zewnętrznych środków na badania

Zakres obowiązków

  • prowadzenie badań naukowych w tematyce POB III (tj. w dyscyplinach: matematyka, informatyka, ekonomia i finanse)
  • nawiązywanie współpracy z grupami badawczymi wiodącymi w tematyce badań
  • czynne uczestnictwo w funkcjonowaniu Uniwersytetu Warszawskiego, w tym nawiązywanie współpracy z innymi grupami badawczymi na Uniwersytecie Warszawskim
  • upowszechnianie wyników prowadzonych badań
  • aktywny udział we współpracy międzynarodowej w tym np. w organizacji projektów w ramach Tematycznych Programów Badawczych

Oferujemy

  • swobodę rozwoju własnych zainteresowań badawczych w zakresie zgodnym z tematyką POB III
  • możliwość korzystania z infrastruktury UW
  • 15 000 zł (rocznie) do wykorzystania na udział w konferencjach naukowych i na podróże służbowe

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • życiorys naukowy z listą publikacji w języku angielskim
  • skan dokumentu potwierdzającego uzyskanie stopnia doktora lub opinia promotora w przypadku gdy kandydat nie posiada jeszcze stopnia doktora
  • list motywacyjny w języku angielskim
  • opis planowanych badań
  • opis najważniejszego osiągnięcia naukowego
  • podpisane oświadczenie (skan) o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych, stanowiące załącznik do niniejszego ogłoszenia
  • oświadczenie (skan), w którym kandydat potwierdza podpisem, że zapoznał się i akceptuje zasady przeprowadzania konkursów określone w zarządzeniu nr 106 Rektora UW z dnia 27 września 2019 r. w sprawie określenia szczegółowych zasad i trybu przeprowadzania konkursu na stanowisko nauczyciela akademickiego na Uniwersytecie Warszawskim https://monitor.uw.edu.pl/Lists/Uchway/Attachments/5034/M.2019.282.Zarz.106.pdf