Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Fizyki
Politechnika Warszawska
  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki fizyczne

Opis stanowiska

Proponowane stanowisko adiunkta badawczo-dydaktycznego obejmować będzie badania dotyczące metod otrzymywania oraz charakteryzacji właściwości strukturalnych i elektrycznych ceramicznych przewodników jonowych, ze szczególnym uwzględnieniem analizy lokalnej struktury. Badania będą dotyczyć charakteryzacji przewodników jonów tlenu w różnych warunkach pomiarowych (temperatura, atmosfera), w tym badania reakcji redukcji i utleniania oraz poszukiwania nowych metod badawczych tych materiałów.
Od kandydata oczekuje się bardzo dobrej znajomości zagadnień z zakresu fizyki ciała stałego, a także znajomości technik pomiarowych, takich jak dyfrakcja rentgenowska, dyfrakcja neutronów, absorpcja promieniowania rentgenowskiego oraz spektroskopia impedancyjna.
Istotna także będzie praca ze studentami, w tym wykłady, ćwiczenia, laboratoria oraz prowadzenie prac dyplomowych.
Kandydat powinien również posiadać udokumentowany dorobek naukowy.

Nasze wymagania

  • ukończenie studiów wyższych i uzyskanie tytułu zawodowego magistra lub tytułu równorzędnego;
  • posiadanie stopnia naukowego doktora;
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego i języka polskiego;
  • profil naukowy wiążący się ze specjalnością naukową Zakładu,
  • dobra znajomość zagadnień związanych z fizyką ciała stałego;
  • znajomość technik pomiarowych do charakteryzacji ceramicznych przewodników jonowych, w tym metod pomiarów elektrycznych (stało i zmiennoprądowych) oraz strukturalnych opartych na dyfrakcji i absorpcji promieniowania rentgenowskiego i neutronów;
  • doświadczenie w pracy laboratoryjnej, w tym w otrzymywaniu i charakteryzacji ceramicznych przewodników jonowych;
  • umiejętność analizy danych doświadczalnych w zakresie w/w technik eksperymentalnych;
  • umiejętność pracy zespołowej, kreatywność w rozwiązywaniu problemów naukowych;
  • doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych;

Zakres obowiązków

  • prowadzenie badań
  • prowadzenie zajęć dydaktycznych

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • podanie do prorektora ds. ogólnych;
  • życiorys;
  • kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie;
  • kopie dyplomu ukończenia studiów wyższych i uzyskanie tytułu zawodowego magistra lub tytułu równorzędnego;
  • odpis dyplomu doktorskiego;
  • wykaz dorobku naukowego, dydaktycznego i organizacyjnego;
  • inne dokumenty potwierdzające posiadanie dodatkowych kwalifikacji;
  • oświadczenie o uznaniu PW jako podstawowego miejsca pracy, w rozumieniu ustawy - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce;
  • oświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnej,
  • oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych,
  • oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe,
  • oświadczenie o nieukaraniu karą dyscyplinarną, o której mowa w art. 276 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy;
  • oświadczenie o spełnianiu warunku, o którym mowa w art. 209 ust.10 pkt 2 lub 3 ustawy - jeśli dotyczy.