Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Psychologii
Uniwersytet SWPS
  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Wynagrodzenie: 6300 - 8300 zł brutto
  • Dziedzina nauk społecznych
  • psychologia

Opis stanowiska

Uniwersytet SWPS ‌‌to‌ ‌niepubliczna‌ ‌uczelnia‌ ‌akademicka‌ ‌prowadząca‌ ‌działalność‌ ‌badawczą‌ ‌oraz‌ ‌oferująca‌ ‌studia‌ ‌o‌ ‌profilu‌ ‌praktycznym‌ ‌i‌ ‌akademickim‌ ‌w‌ ‌Warszawie,‌ ‌Wrocławiu,‌ ‌Sopocie,‌ ‌Poznaniu‌, Katowicach i Krakowie.

Oferta‌ ‌dydaktyczna‌ ‌uczelni‌ ‌obejmuje‌ ‌kierunki‌ ‌z‌ ‌zakresu‌ ‌nauk‌ ‌społecznych,‌ ‌humanistycznych,‌ ‌ale‌ ‌także‌ ‌wzornictwa‌ ‌i‌ ‌grafiki.‌ ‌Uczelnia‌ ‌należy‌ ‌do‌ ‌grona‌ ‌najbardziej‌ ‌aktywnych‌ ‌ośrodków‌ ‌badawczych‌ ‌w‌ ‌Polsce,‌ ‌a‌ ‌jej‌ ‌pracownicy‌ ‌mają‌ ‌realny‌ ‌wpływ‌ ‌na‌ ‌rozwój‌ ‌wielu‌ ‌dziedzin‌ ‌nauki.‌ ‌Wyniki‌ ‌prowadzonych‌ ‌przez‌ ‌nich‌ ‌badań‌ ‌znajdują‌ ‌zastosowanie‌ ‌w‌ ‌różnych‌ ‌obszarach‌ ‌gospodarki‌ ‌i‌ ‌życia‌ ‌społecznego. Na‌ ‌uczelni‌ ‌działa‌ ‌kilkanaście‌ ‌jednostek‌ ‌badawczych‌ ‌prowadzących‌ ‌interdyscyplinarne‌ ‌projekty.

Nasze wymagania

  • Posiadanie ‌stopnia‌ ‌naukowego‌ ‌doktora w dziedzinie nauk lub humanistycznych w dyscyplinie psychologii (najpóźniej na dzień 30 września 2024 r.) oraz tytułu magistra psychologii lub dziedzin pokrewnych;
  • Min. rok doświadczenia dydaktycznego;
  • Zainteresowania badawcze w obszarze psychologii zdrowia;
  • Biegła znajomość języka angielskiego, umożliwiająca prowadzenie badań w tym języku;
  • Biegła znajomość języka polskiego;
  • Gotowość do pracy w weekendy;
  • Autorstwo lub współautorstwo publikacji naukowych;
  • Udział w realizacji grantów krajowych i zagranicznych (jako kierownik i/lub wykonawca);
  • Nagrody i wyróżnienia za działalność naukową;
  • Aktywny udział w krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych
  • Doświadczenie w zakresie popularyzacji i komercjalizacji wyników badań naukowych;
  • Kompetencje dydaktyczne potwierdzone certyfikatami lub zaświadczeniami o ukończeniu kursów lub innych form kształcenia podnoszących kwalifikacje w zakresie prowadzenia zajęć dydaktycznych, szkoleń i warsztatów;
  • Doświadczenie w przygotowywaniu materiałów dydaktycznych, np. skryptów;
  • Doświadczenie w tworzeniu nowych programów kształcenia;
  • Gotowość do pracy w weekendy.

Mile widziane

  • Nagrody i wyróżnienia za działalność dydaktyczną i oceny pracy dydaktycznej w poprzednich miejscach zatrudnienia
  • Doświadczenie społeczne (organizacje pozarządowe, wolontariat itd.)
  • Doświadczenie w pozyskiwaniu środków na działalność organizacji i realizację projektów;
  • Organizacja konferencji naukowych.

Zakres obowiązków

  • Prowadzenie badań naukowych;
  • Pozyskiwanie środków krajowych i międzynarodowych na badania naukowe;
  • Publikowanie wyników badań w wysoko punktowanych międzynarodowych czasopismach naukowych i monografiach;
  • Doskonalenie warsztatu badawczego;
  • Prowadzenie zajęć dydaktycznych w języku polskim z zakresu psychologii zdrowia;
  • Prowadzenie seminariów dyplomowych w języku polskim;
  • Aktywność organizacyjna w obszarze dydaktycznym (udział w komisjach, opieka nad studentami, itp.), na rzecz Wydziału Psychologii w Warszawie;
  • Doskonalenie warsztatu nauczyciela akademickiego;
  • Opracowywanie autorskich programów zajęć;
  • Organizacja konferencji i seminariów naukowych.

Oferujemy

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w pełnym wymiarze godzin;
  • Wynagrodzenie w wysokości mieszczącej się w przedziale 6300 - 8300 zł brutto;
  • Możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego na preferencyjnych warunkach;
  • Możliwość rozwoju zawodowego, w tym rozwijania kompetencji dydaktycznych, projektowych i badawczych;
  • Elastyczne ścieżki rozwoju zawodowego;
  • Możliwość pracy i rozwoju w interdyscyplinarnym i przyjaznym środowisku akademickim;
  • Dofinansowanie do prywatnej opieki medycznej dla pracownika oraz korzystne pakiety dla jego rodziny;
  • Dofinansowanie do pakietu Multisport i MultiBenefit;
  • Zniżki na studia magisterskie i podyplomowe dla pracownika i jego rodziny;
  • Zniżki na kursy językowe;
  • Współtworzenie kultury instytucjonalnej ceniącej otwartość, odwagę i odpowiedzialność.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • CV‌ ‌z‌ ‌wykazem‌ ‌dorobku‌ ‌naukowego,‌ ‌dydaktycznego‌ ‌i‌ ‌organizacyjnego‌ ‌(z‌ ‌bezpośrednim‌ odniesieniem‌ ‌do‌ ‌podanych‌ ‌wyżej‌ ‌kryteriów‌ ‌kwalifikacyjnych),‌ ‌a‌ ‌także‌ ‌zawierające‌ ‌opis‌ ‌innych‌ ‌doświadczeń‌ ‌zawodowych‌ ‌i‌ ‌zainteresowań‌;
  • List motywacyjny uwzględniający doświadczenie w zakresie umiejętności wymaganych w ogłoszeniu;
  • Skan dokumentu potwierdzającego uzyskanie stopnia naukowego