Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk społecznych
  • nauki o bezpieczeństwie

Opis stanowiska

KONKURS NA STANOWISKO ADIUNKTA (w grupie badawczo-dydaktycznej – dyscyplina: nauki o bezpieczeństwie
NA WYDZIALE NAUK POLITYCZNYCH I STUDIÓW MIĘDZYNARODOWYCH (Katedra Bezpieczeństwa Wewnętrznego)

Nasze wymagania

  • stopień naukowy doktora w zakresie nauk społecznych;
  • doświadczenie w realizacji projektów z wykorzystaniem środków krajowych i unijnych (preferowany kierownik projektu);
  • zainteresowania naukowo-badawcze, w tym publikacje związane z historią, organizacją i transformacją służb mundurowych w Polsce, współpracą międzynarodową polskich służb (organizacje międzynarodowe, misje pokojowe ONZ, UE) oraz bezpieczeństwem granic i polityką migracyjną;
  • doświadczenie w zakresie prowadzenia zajęć dydaktycznych;
  • doświadczenie w prowadzeniu wykładów i udział w seminariach naukowych;
  • udział z referatami w konferencjach, seminariach krajowych i międzynarodowych;
  • działalność mająca na celu popularyzację nauki (organizacja konferencji, debat naukowych).

Zakres obowiązków

  • prowadzenie zajęć dydaktycznych w językach polskim i angielskim;
  • zdobywanie wiedzy w zakresie jakości kształcenia (dotyczy to zarówno nauczania, jak i organizacji nauczania);
  • publikowanie w czasopismach i wydawnictwach polskich oraz zagranicznych z zakresu bezpieczeństwa;
  • udział w pracach organizacyjnych prowadzonych w Katedrze oraz na Wydziale;
  • pozyskiwanie i prowadzenie grantów badawczych finansowanych ze źródeł krajowych i zagranicznych oraz publikowanie ich wyników
  • organizacja i udział z referatami w konferencjach, seminariach krajowych i międzynarodowych oraz debatach
  • nawiązywanie i prowadzenie współpracy naukowej z ośrodkami z Polski i z zagranicy.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Niezbędne dokumenty określone zostały w załączniku.