Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

  • Miejsce: Gdańsk
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk społecznych
  • ekonomia i finanse

Opis stanowiska

Prowadzenie badań naukowych oraz zajęć dydaktycznych na Politechnice Gdańskiej, a także udział w pracach organizacyjnych Wydziału Zarządzanie i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.

Nasze wymagania

  • Dyplom doktora w dyscyplinie ekonomia i finanse lub nauki o zarządzaniu i jakości lub w dyscyplinach pokrewnych
  • Co najmniej 3 letnie doświadczenie w pracy dydaktycznej
  • Dorobek naukowy z zakresu rachunkowości, finansów lub ekonomii obejmujący publikacje w czasopismach indeksowanych w WoS i/lub Scopusie
  • Znajomość problematyki finansów, rachunkowości i podstaw ekonomii
  • Biegła znajomość języka polskiego oraz angielskiego w mowie i piśmie
  • Wysokie oceny prowadzonych zajęć dydaktycznych potwierdzone w ankietach studenckich

Mile widziane

  • Umiejętność wykorzystania narzędzi informatycznych i statystycznych
  • Doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych w języku angielskim
  • Uzyskane granty

Zakres obowiązków

  • Prowadzenie wykładów i ćwiczeń w języku polskim i angielskim z przedmiotów dotyczących: rachunkowości finansowej, rachunkowości podatkowej, rachunkowości zarządczej i/lub finansów przedsiębiorstw, analizy finansowej, zarządzania ryzykiem, matematyki finansowej
  • Realizowanie, wspólnie z całym zespołem, problematyki badań określonej przez Katedrę w zakresie finansów i rachunkowości
  • Organizowanie konferencji naukowych

Oferujemy

  • pracę w jednej z wiodących uczelni technicznych w Polsce
  • akademicką kulturę organizacyjną opartą na zasadach szacunku
  • stabilne warunki zatrudnienia
  • dodatkowe wynagrodzenie roczne
  • możliwość wypoczynku w Ośrodku Wczasowym Politechniki Gdańskiej położonym w malowniczym otoczeniu kaszubskich jezior i lasów
  • wyjazdy zagraniczne w ramach programu Erasmus+
  • szkolenia wewnętrzne
  • dostęp do uczelnianej biblioteki
  • możliwość przystąpienia do: grupowego pracowniczego ubezpieczenia na życie, prywatnej opieki medycznej, programu sportowo-rekreacyjnego Benefit (karta MultiSport)
  • zajęcia sportowe prowadzone w obiektach Politechniki Gdańskiej
  • na terenie kampusu: przedszkole, stanowiska do przewijania i punkty karmienia dzieci, punkty gastronomiczne, strefy relaksu oraz bezpłatne miejsca parkingow
  • dofinansowanie do wypoczynku
  • preferencyjne pożyczki
  • pracę w dobrze skomunikowanym miejscu
  • i wiele więcej... Pełną listę korzyści znajdziesz na stronie: https://chr.pg.edu.pl/dolacz-donas

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • podanie o zatrudnienie skierowane do Prorektora ds. nauki
  • kwestionariusz osobowy (pobierz: https://link.pg.edu.pl/kwestionariusz-osobowy)
  • CV
  • odpis dyplomu doktora
  • wykaz dorobku naukowego
  • oświadczenie, iż w przypadku zatrudnienia po przeprowadzonym postępowaniu konkursowym, Politechnika Gdańska będzie dla kandydata podstawowym miejscem pracy
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych

Załączniki

Weź udział w rekrutacji

  • Politechnika Gdańska, Wydział Zarządzania i Ekonomii,
    ul. G. Narutowicza 11/12,
    80-233 Gdańsk