Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Nauk Społecznych
Uniwersytet Opolski
  • Miejsce: Opole
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk społecznych
  • psychologia

Nasze wymagania

  • Stopień naukowy doktora w dyscyplinie psychologia
  • Publikacje naukowe z zakresu psychologii
  • Dyspozycyjność (zajęcia dydaktyczne realizowane w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym)

Mile widziane

  • Preferowane zainteresowania naukowe – psychologia kliniczna i zdrowia, psychologia społeczna i pracy, diagnostyka psychologiczna, psychologia różnic indywidualnych, psychologia mediów społecznościowych
  • Dyspozycyjność w zakresie prac organizacyjnych w Instytucie Psychologii

Zakres obowiązków

  • Obowiązki dydaktyczne: a) przygotowanie i prowadzenie zajęć dydaktycznych z obszaru psychologii; b) przeprowadzanie egzaminów, zaliczeń, kolokwiów bądź innych form weryfikacji zakładanych efektów uczenia się; c) gromadzenie i przechowywanie dokumentacji efektów uczenia się; d) sprawowanie opieki promotorskiej i recenzyjnej prac dyplomowych; e) przeprowadzanie konsultacji
  • Obowiązki badawcze (tylko dla adiunkta zatrudnionego na stanowisku badawczo-dydaktycznym): a) prowadzenie działalności naukowej w dyscyplinie psychologia; a) upowszechnianie wyników działalności naukowej, w szczególności w postaci artykułów naukowych, monografii naukowych i rozdziałów w monografiach; c) pozyskiwanie lub realizacja projektów badawczych i badawczo-rozwojowych, finansowanych ze źródeł zewnętrznych
  • Obowiązki organizacyjne i inne: a) udział w pracach związanych z efektami uczenia się; b) udział w pracach organizacyjnych Uczelni związanych z procesem dydaktycznym oraz działalnością naukową; c) troska o wysoką jakość kształcenia i zgodność pracy dydaktycznej z zasadami wewnętrznego systemu zapewniania jakości kształcenia; d) przestrzeganie regulaminu i porządku pracy

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Podanie o zatrudnienie w Instytucie Psychologii UO skierowane do Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Opolskiego
  • Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie, dostępny na stronie www.uni.opole.pl w folderze: Pracownik, zakładka: Dokumenty do pobrania.
  • CV wraz z informacją o dotychczasowym przebiegu zatrudnienia (jeśli takie miało miejsce),
  • Kopia dyplomu magisterskiego i doktorskiego
  • Wykaz dorobku naukowego i dydaktycznego, jeśli dydaktyczny istnieje
  • Nazwiska i adresy e-mail osoby/osób mogącej ewentualnie udzielić referencji
  • Oświadczenie, że Uniwersytet Opolski będzie podstawowym miejscem pracy

Załączniki

Weź udział w rekrutacji

  • Dokumenty do 15.05.2024 (z dopiskiem: Konkurs na stanowisko adiunkta) można składać w sekretariacie Instytutu Psychologii Uniwersytetu Opolskiego, 45-052 Opole, pl. Staszica 1, pokój 02, w godzinach 8.00 – 15.00, dostarczyć pocztą tradycyjną a także koniecznie dodatkowo pocztą elektroniczną